Samsung 2 milyon Galaxy Note 7 ‘i çöpe atıyor!

Samsung 2 milyon Galaxy Note 7 ‘i çöpe atıyor!

PAYLAŞ

Samsung, değişim kapsamıyla birlikte kullanıcılarından geri topladığı 2 milyon Galaxy Note 7 akıllı telefonu ne yapacağını açıkladı!

Samsung’un yıllardır Note ailesiyle yakalamış olduğu başarı serinin en yeni modeli Galaxy Note 7 ile adeta bir anda yerle bir oldu. Şirkete son yılların en büyük kaybını yaşatan cihazın verdiği zararların ardı arkası kesilmek bilmiyor. Güney Koreli firma önümüzdeki dönemde Note ailesinin yeni üyelerini çıkarmaya devam edecek mi? En çok merak ettiğimiz soruların başında geliyor.

galaxy-note-7-1
2 Milyon Galaxy Note 7 Çöp Olmaya Hazır

Samsung kullanıcılardan topladığı Galaxy Note 7’ler ile ilgili ilginç bir yöntem izleyecek. Samsung’un toplanan tüm Note 7’ler için hurda haline getirmeye karar vermiş. Samsung cihazla ilgili hiç bir bileşeni de geri dönüşüm için kullanmayı düşünmüyor. Yani bir diğer değişle Note 7’ler çöp olmaya hazırlanıyor. 


galaxy-note-7-boxSamsung, geri iade programı kapsamında Note 7 kullanıcılarına telefonları iade edebilmeleri için oldukça güvenli bir kutu ile toplama işlemlerini yapmaya başladı. Güvenli geri iade kutusunun içerisinden başka başka küçük kutular çıkıyor. Kullanıcılar en içteki kutuya Note 7’i yerleştiriyor. Tüm bu işlemleri yaparken yine kutunun içerisinden çıkan eldivenleri takmanız gerekiyor. Bu işlem adeta bomba imha uzmanlarının yaptığı işleri hatırlatıyor.

 

2 milyon, Note 7 ülkemizde uygun fiyattan satışa çıksa, patlama riski olduğunu bile bile yine de Galaxy Note 7‘i alır mısınız ?