Samsung Galaxy S5′in Özellikleri

Samsung Galaxy S5′in Özellikleri

PAYLAŞ

24 Şubat’ta Türkiye saati ile 21.00′da Mobil Dünya Kongresi’nde Unpacked 5 etkinliğinde tanıtılacak Galaxy S5′in gün yüzüne çıkan kutusu, telefonun neredeyse tüm teknik özelliklerini açığa çıkardı. Galaxy S5 cephesinde yaşanan her türlü gelişmeyi okuyucularına anında duyuran Hollanda menşeli SamsungGalaxy S5 ile ilgili yer alan bilgilere göre Galaxy S5′in güç birimini 2.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800′ün en hızlı ve güçlü çözümü olan MSM8974AC işlemci birimi oluşturacak. Samsung telefonun 3G versiyonunda ise Exynos cephesinden bir işlemciye yer verecek.

Galaxy S5 beklendiği üzere Galaxy Note 3′te olduğu gibi 3GB RAM‘e sahip olacak. Ekran tarafında ise yine beklentilerin karşılandığını görüyoruz. 5.25-inç ekran boyutuna sahip Galaxy S5′in ekran çözünürlük seviyesi QHD (1440 x 2560p) olacak. inç başına 560ppi yoğunluk sunacak ekranda PenTile dizilime sahip Super AMOLED panel kullanılacak.

Galaxy S5′in bugüne kadar yayınlanan özelliklerinde telefonun ISOCELL teknolojisine sahip 16MP çözünürlüklü bir kameraya sahip olacağı sıklıkla dile getirildi. Kutu üzerinde beliren özelliklerde ise kameranın 20MP çözünürlüğe sahip olduğu görülüyor. Çözünürlük seviyesi artırılan kameranın karanlık ve düşük ışıklı ortamlarda nasıl bir performans sunacağı ise merak konusu. Galaxy S5′teki söz konusu 20MP çözünürlüklü kamera ayrıca Full HD çözünürlüklü video kaydetme yeteneğine sahip. Açıkçası kameranın Galaxy Note 3′te olduğu gibi Ultra HD video kaydetmesini bekliyorduk.

gsmarena 0014 Samsung Galaxy S5in Özellikleri Yayınlandı!

Android 4.4 KitKat işletim sistemi, 3.000mAh kapasiteli pil ise zaten beklenen özelliklerdi. Tasarım ve kullanılacak malzeme ise merak uyandırmaya devam ediyor. Alt bölümde ise Galaxy S5′te yer alacak yeni nesil TouchWiz kullanıcı arayüzüne ilişin yayınlanan ilk görsel yer alıyor.

PAYLAŞ
Önceki makaleMetro’da Yeni Sanat Akımı
Sonraki makaleYetenekli Oyuncuların Kıymetini Bilmeliyiz!
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.