Samsung Pil Kapasitesini İkiye Katlıyor

Samsung Pil Kapasitesini İkiye Katlıyor

PAYLAŞ

Samsung Li-Ion bataryaların kapasitesini iki katına çıkarabilecek bir teknoloji geliştirmeyi başardı.

Samsun geliştirme ekibi ve Güney Koreli üniversiteler ile Lilon bataryaların kapasitesini iki katına çıkartabilecek teknolojiyi geliştirerek; firma adına büyük bir başarıya imza attı.

Samsung tarafından yapılan açıklamayla silikon yüzey üzerinde yüksek kristal grafen kaplama yapılabilmesini sağlayan bir silikon katot malzemesi geliştirdiğini duyurdu. Bu sayede grafen katmanlı yapıya sahip olacak lityum pillerin enerji yoğunluğu 1.5 – 1.8 kat oranlarında arttırılabilecek.Samsung-battery

[blockquote style=”4″]Şu ana kadar var olan grafit katot malzemesi kullanılarak silikon desteğiyle pil ömrü en fazla 10 katına çıkarılabilmişti. [/blockquote]

Samsung bu hamlesiyle birlikte mobil cihazlar ve elektrikli otomobil sektörüne önemli bir yenilik getirmeyi umuyor. Endüstri gözlemcileri ise bu teknolojinin ticarileştirilmesi için iki ya da üç yılın gerekebileceğini belirtiyorlar.

Böylece Samsung’un önümüzdeki dönemde çıkan ürünleri Galaxy S7‘de grafen takviyesi sayesinde pil 4000 mAh ve üzeri güç depolamayı mümkün hale getirecek.