Uygun Fiyata Akıllı Bileklik: Xiaomi Mi Band

Uygun Fiyata Akıllı Bileklik: Xiaomi Mi Band

PAYLAŞ

Rakipleri oldukça pahalı ürünler ile pazarda boy gösterirken giyilebilir cihazlar sınıfında uygun fiyat politikası izleyen Xiaomi, satışlarını katlarken, pazarda da ikincilik kürsüsüne oldukça yaklaştı.

Xiaomi‘den yapılan açıklamaya göre Mi Band fitness akıllı bileklik toplamda 6 milyon rakamlık satışı geride bıraktı. Sadece yılın ilk çeyreğinde 2.5 milyon adet satan cihaz o dönem için firmayı da pazarda ikinciliğe taşıdı.

Uygun fiyat politikasıyla akıllı bir yol izleyen Xiaomi. Ekranı olmayan Mi Band, fitness verilerinizi takip ederken uyku düzeninizi de ölçebiliyor. Titreşim motoru sayesinde alarm fonksiyonu da sunuyor. 12$ fiyatı ile ilgi gören cihaz 30 güne kadar kullanım süresi sunuyor. Fiyat konusunda benzer özellikler sunan bir rakibin olmaması Mi Band cihazını zirveye taşıdı. Her ne kadar ucuz olsa da satış rakamı sayesinde Xiaomi sürümden kazanmış oldu.

Çeşitli renklerde satışa sunulan ürünün Türkiye’ye ne zaman geleceği belirli değil ama görünen o ki 12 dolara akıllı bileklik pazarı bir anda büyütebilir.