Samsung Sanal Gerçeklik Gözlüğü Gear VR Türkiye’de

Samsung Sanal Gerçeklik Gözlüğü Gear VR Türkiye’de

PAYLAŞ

Samsung‘un Oculus ile birlikte ürettiği Samsung Gear VR, sanal gerçeklik gözlüğü Türkiye’de satışa sunuldu.

Samsung Gear VR aksesuar konseptinde tüm içerikleri akıllı telefonunuz üzerinden sanal gerçeklik cihazınıza aktararak size 3 boyutlu bir dünyayı yaşatıyor . İçeriklerin kontrolü ise gözlük ekranından sağlanıyor. Kısacası Samsung Gear VR tek başına alıp kullanılabilen bir cihaz değil. Akıllı telefonunuz olmadan kullanılamıyor.

Samsung Gear VR neler sunuyor?

Samsung Gear VR‘da jiroskop, dokunmatik panel, akselerometre, yakınlaştırma tekerleği, ses butonları, buğu önleyici fan ve ışık sensörü yer alıyor. Samsung Gear VR gözlüğünü kontrol açısından son derece zengin.
 samsung-gear-vr-user

Samsung Gear VR ‘da ne tür içerikler yer alıyor?

Gear VR’ın uyumlu olduğu akıllı telefonlarda Oculus uygulaması bulunuyor ve buradan Oculus’un sağladığı arayüze ulaşılıyor. Oculus uygulaması içerisinde çeşitli ön yüklü uygulamalar ve kendi uygulama mağazası bulunuyor.  Samsung Gear VR için pek çok oyun ve uygulama geliştirildi. Bunların çoğunda Oculus imzasını taşıyor. Herobound: First Steps, Temple Run VR, Ikarus gibi oyunların yanında Netflix, Oculus 360 Tours gibi uygulamalar bulunuyor. Tüm bu oyun ve uygulamalara Oculus uygulaması üzerinden erişebiliyorsunuz.

Samsung Gear VR ile Uyumlu Telefon Modelleri ve Fiyatı

Samsung Gear VR, Samsung’a ait üst seviye akıllı telefonlar ile kullanılabiliyor; Samsung Galaxy Note5, Galaxy S6 edge+, Galaxy S6 edge, ve Galaxy S6 ile uyumlu. İkinci nesil Gear VR gözlüğü ülkemizde 599 TL fiyat etiketi ile satışa sunuldu.