Samsung Yeni TV kategorisi QLED TV ile CES 2017’ye Damga Vurdu

Samsung Yeni TV kategorisi QLED TV ile CES 2017’ye Damga Vurdu

PAYLAŞ

Samsung, TV’ler ve elektronik ev aletlerinden giyilebilir teknolojilere yeni ürün portföyünü CES 2017’de tüketicilerle buluşturdu.

Samsung, Quantum Dot teknolojisine sahip çerçevesiz QLED TV serisi ile yeni bir kategori yaratırken, mutfak yaşamını değiştiren Family Hub’ın yeni versiyonu 2.0’yi ve hem TV hem de giyilebilir teknolojiler alanında YouTube ve Under Armour gibi önemli markalarla yapılan iş birliklerini ilk kez tüketicilerin beğenisine sundu.

Samsung Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, “Samsung olarak insanların daha akıllı hayatlar yaşamalarına yardımcı olmak için durmaksızın çalışıyoruz. Bu yıl içerik ve hizmetler alanında iş ortaklıklarımızın yanı sıra eşsiz ürünlerle inovasyonu bir adım ileriye taşıdık. Tüketicilerin ihtiyaçlarını dinleyip ekosistemimizi güçlendirerek yaşam kalitelerini arttırmaya devam edeceğiz” dedi.1483600212_samsun_3yenismarttvservisi

Kişiye Özel Akıllı TV Hizmetleri

‘Spor’, ‘Müzik’ ve ‘TV Plus’ adlı yeni hizmetleriyle Samsung, Smart Hub platformu üzerinden tüketicilere TV tercihlerine dayalı kişiye özel içerik sunuyor. Samsung’un Akıllı TV ‘Spor’ hizmetiyle, spor tutkunları tuttukları takımların ne zaman maçı olduğu, maçın nerede yayınlandığı, maç sonucunun ne olduğu gibi bilgilerin tamamını tek bir navigasyon sayfasında görebiliyor.

Samsung ‘Müzik’ hizmeti de Akıllı TV kullanıcılarının TV’de canlı yayınlanan veya doğrudan televizyon programlarında yer alan şarkıları kolayca aramasına ve belirlemesine olanak tanıyor. ‘Müzik’, aynı zamanda kullanıcıların yeni müzik parçalarını keşfetmesi ve istedikleri şarkıları çalması için Smart Hub platformundaki kullanıcı arayüzünün ‘Ön İzleme’ bölümünde öneriler de yapıyor.

QLED TV ile Görüntüde Mükemmellik Dönemi

Samsung bir ilki gerçekleştirerek QLED TV’lerle renk hacmini yüzde 100 oranında yeniden üretmeyi başarıyor. Böylece tüm renkler tüm parlaklık seviyelerinde gösterilebiliyor ve QLED’in en üst parlaklık seviyesi olan 1500-2000 nit aralığında en ince ayrıntılar bile fark edilebiliyor.

Renk hacmi, farklı parlaklık seviyelerinde gösterilebilen renkleri ifade ediyor. Örneğin, bir yaprak, ışığın parlaklığına bağlı olarak sarımsı yeşil ile turkuaz arasında farklı renklerde algılanabilir. Samsung QLED TV ekranı, parlaklıktan kaynaklanan çok ince renk farklılıklarını bile yakalayabiliyor. Bu tür renk ayrıntıları, geleneksel 2D renk alanı modellerinde bu kalitede gösterilemiyor.

Samsung’un yeni bir malzeme olarak metal Quantum Dot kullanmaya başlaması sayesinde görüntüde mükemmelliği yakalayan QLED TV, geleneksel TV’lere kıyasla çok daha fazla ayrıntıyı yansıtıyor, önemli ölçüde geliştirilmiş bir renk yelpazesini gösterebilmesini sağlıyor.