Shadow Arena Final Beta Aşaması Başladı!

Shadow Arena Final Beta Aşaması Başladı!

PAYLAŞ
Shadow Arena Final Beta Aşaması Başladı!
Shadow Arena Final Beta Aşaması Başladı!

Pearl Abyss, Black Desert ile birçok oyuncu tarafından tanınmıştı. Black Desert pek çok yönüyle öne çıkan bir oyun oldu. Geliştiricisi ve yayıncısı olan şirket oyunu güncel tutmak için sürekli yeni etkinlikler getiriyordu. Bu etkinliklerden biri olan Shadow Arena ise oyuncular tarafından fazlasıyla beğenildi. Black Desert evreninde geçen bir Battle Royale fikrini oyuncular çok benimsedi. Black Desert ile aynı evrende geçen, o oyundan tanıdık simalarla karşılaşabileceğiniz, görsel ve oynanış kalitesi yüksek harika bir oyunla karşımıza çıktılar.

Oyunun kapalı beta aşamasında bile yalnızca birkaç ufak problem vardı. Ancak Shadow Arena Final Beta aşamasında daha da geliştirilmiş ve oyuna yeni içerikler eklenmiş olduğunu görüyoruz. Oyunu daha rekabetçi bir hale getirmek amaçlanmış. Aynı zamanda oyuncuların daha stratejik hareket edebilmesi için birçok yenilik yapılmış. Gelin şimdi bunları inceleyelim.

İlk olarak tüm Battle Royale oyunlarındaki ortak özellik belirli bir alanın içinde bulunma zorunluluğu. Shadow Arena ise bunu çok daha stratejik bir alan olarak kullanmayı tercih etmiş. Kapalı Beta aşamasında olmayan bir gelişme söz konusu. Kara Sis adı verilen alanda da artık yaratıklar bulunabiliyor. Bu alandaki yaratıkların düşürdüğü ganimet tabii ki daha ödüllendirici oluyor. Ancak alandan sürekli hasar yiyeceğinizi de unutmamanız gerekiyor. Tabii bu noktada oyunculara biraz kolaylık da sağlanmış. Kara Sis içindeki yaratıkları ortadan kaldırmanız durumunda canınız bir miktar yenilenecek. Ancak bu dengeyi iyi kurmak oldukça önemli. Çünkü Kara Sis içerisindeyken kolay av olacağınızı unutmayın.

shadow-arena-final-beta-asamasi-basladi

Oyunun haritasında da ufak değişiklikler var. İlk olarak Kara Sis son aşamasında oyunculara daha dar bir alan bırakıyor. Ayrıca şu anda haritada bir Kutsanmış Alan bulunuyor. Bu alan Kara Sis’in aksine bu alan can yenilenmesini artırıyor. Bu da oyuncuların haritanın merkez bölgesinde daha riskli stratejiler kullanabileceği anlamına geliyor. Ayrıca haritanın belirli bölgelerinde canavar yoğunluğu da artırılmış durumda. Bundan dolayı canavarların harita üzerindeki konumları artık daha net. Çok farklı türlerde yaratıkları yok ederek geliştiğiniz oyunda hangi canavarın nerede çıkacağını bilmek stratejinizi oluşturmanızda size büyük bir katkı sağlayacaktır.

Canavarlar demişken, oyuna yeni türler de eklendi. Kendi içinde üç farklı türe ayrılan “Stoneback Crab” oldukça tehlikeli bir yaratık. Nehirde, çayırda ve dağlık bölgede saklı olan bu yaratıklardan her oyun için yalnızca bir tanesi oyuncuların kendisini bulmasını bekliyor olacak. Her Stoneback Crab’in, yenildiğinde farklı tipte güçlendirmeler verdiğini belirtelim. Ancak oyuna eklenen tek yaratık o değil. Yeni Elit Canavarlar, Gölge Şövalyeler ve Goblin Hırsızı da oyundaki yerini almış durumda. Her bir canavar ise farklı özellikler sağlıyor. Haritadaki konumlarının da belli olması oyuncuları kendi stratejilerini belirlemeye itiyor.

shadow-arena-final-beta-asamasi-basladi

Kapalı Beta’da 4 adet oyun modu bulunuyordu. Final Beta aşamasında ise bu sayı 6’ya yükselmiş. Bunlar Rekabetsiz Oyun ve Yapay Zeka Modu. Rekabetsiz Oyun, yani normal oyun sıralamanızı ve derecenizi etkilemez. Yeteneklerinizi ve stratejinizi geliştirebileceğiniz bir mod olarak öne çıkıyor. Yapay Zeka Modu’nda ise rastgele bir oyuncuyla takım olarak Botlara karşı kendinizi geliştirebilirsiniz.

Şu anda 9 adet adet kahraman bulunuyor. Ancak Pearl Abyss tarafından yapılan açıklamada ellerinde hazır olan bir kahramanın bulunduğunu ve bunu da oyunun çıkışına sakladıkları belirtiliyor.

Geliştirilmiş Shadow Arena çok daha stratejik ve çok daha eğlenceli bir oyun olarak bizden iyi bir puan almayı başardı. Oyunun lansmanına da az bir süre kaldığını hatırlatalım. Shadow Arena Final Beta İncelemesi yazımız burada son buluyor. Oyunla ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.