Sony Mobile Xperia X Serisinin Yeni Modeli Xperia Xa Ultra’yı Tanıttı

Sony Mobile Xperia X Serisinin Yeni Modeli Xperia Xa Ultra’yı Tanıttı

PAYLAŞ

Sony, selfie odaklı ve büyük ekranlı yeni telefonu Xperia XA Ultra’yı resmen duyurdu. Tasarım açısından Xperia XA’ya oldukça benzeyen telefon, ön kamerasında sunduğu yeteneklerle göze çarpıyor. Cihazda 6 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü IPS LCD ekran yer alıyor.

Düşük ışıkta fotoğraf çekmeyi kolaylaştıran sensörü, iki güne kadar dayanan pil ömrü ve çerçevesiz ekranı ile Xperia XA Ultra, orta sınıf bir akıllı telefonda ihtiyacınız olan her şeyi bir arada sunuyor.

Xperia XA Ultra ‘da kullanılan Sony kamera teknolojisi, keskin, parlak ve bulanık olmayan görüntüler elde etmenize yardımcı oluyor. sony-xperia-xa-ultraAkıllı selfie flaşı sayesinde gece çektiğiniz selfie’lerinizde yüzünüzü doğal bir şekilde aydınlatan, Optik Görüntü Sabitleme ve Hareket Algılama özelliği ile selfie çekmek artık çok daha kolay hâle geliyor. Size sadece elinizi kaldırarak kameranızın geri sayımını ayarlamak ve mükemmel pozunuzu vermek kalıyor. Xperia XA Ultra, 21.5 MP, hibrit otomatik odaklama ve hızlı açılan ana kamera özellikleri ile kusursuz anlık görüntüyü yakalamanızı mümkün kılarken, güç tuşundan fotoğraf çekimine saniyeler içinde geçiş yapabilmenizi sağlıyor.

Xperia_XA_Ultra_White_Group

Cihaz 6 inç cam ekranı, sonsuzluk hissi veren ve çerçevesiz metal kaplamadan oluşan tasarımı ile elinize kusursuz bir şekilde oturuyor. Cihaz, geniş ekranına rağmen ince ve keskin tasarımı ve küçük ekranı ile tek elinizde kolaylıkla kullanım imkânı sağlıyor.

Xperia XA Ultra, Quick Charger UCH-12 ile beraber kullanılarak 10 dakikada 5,5 saatlik batarya ömrüne sahip olma şansı da sunuyor. Ayrıca Qnovo Adaptive Charge teknolojisi pilinizin ömrünü uzatarak cihazınızın gücünü daha uzun süre korumaya yardımcı oluyor.

Xperia XA Ultra Çıkış Tarihi

Xperia XA Ultra, Grafit Siyah, Beyaz ve dikkat çeken Yeşil Altın rengi ile Haziran ayından itibaren perakende satış mağazalarında yerini alması bekleniyor. Cihazın fiyat bilgisi henüz açıklanmadı.

 

BİR CEVAP BIRAK