Sony Xperia Z2 özellikleri

Sony Xperia Z2 özellikleri

PAYLAŞ

Sony Xperia ailesine her geçen gün yeni bir üye katmaya devam ediyor. Bu yıl Las Vegas’da yapılan CES 2014 fuarında Z1 Compact modelinin tanıtılmasının ardından. Xperia Z2‘nin önümüzdeki ay tanıtılmasının bekendiği ortaya çıktı.

Xperia Z2’nin özellikleri şu şekilde olacak. Xperia Z2, Sony’nin 2014 bombalarından biri olacak gibi görünüyor. Sızan özellikleri arasında 5.2 inç ekran, Qualcomm Snapdragon   yongasetli işlemci ve Android 4.4 işletim sistemi gibi dikkat çekici detaylar bulunan Xperia Z2, Z serisinin namını arttıracak gibi görünüyor.

5.2 inç ekranla Xperia Z1‘den daha büyük bir ekrana sahip olacak gibi görünen Xperia Z2, 1080p Full HD çözünürlük ve 506 ppi sunacak. Dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisi ve 3 GB RAM’iyle performans konusunda yine sınırları zorlayacak olan Xperia Z2, Xenon flaşlı 20.7 MP kamerasıyla da fotoğraf konusunda da taviz vermeyecek. Cihaz için henüz çıkış tarihi kesin bir netlik taşımıyor fiyat aralığı olarak Xperia Z2‘nin 2.000 TL’nin üzerinde olması öngürülüyor.

PAYLAŞ
Önceki makaleTelefonum suya düştü ne yapmalıyım?
Sonraki makaleSamsung Galaxy Note 3 Lite
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.