Sony’nin Sanal Gerçeklik Sistemi PlayStation VR

Sony’nin Sanal Gerçeklik Sistemi PlayStation VR

PAYLAŞ

Sony, PlayStation 4’ü üst düzeye taşıyacak ve oyuncuların oyun içinde var oldukları hissini yaşamasını sağlayacak sanal gerçekli sisteminin resmi ürün adının PlayStation VR olarak belirlediğini açıkladı.

PlayStation VR, Mart 2014’te ilk defa görücüye çıkmasından bu yana birçok geliştirici ve tüketicide büyük bir heyecan yarattı. PS VR, oyuncuların çeşitli içeriklerin keyfine varmasını sağlamak üzere, PS4 ve PlayStation Camera’yı birleştiren eşsiz bir sanal gerçeklik (VR – Virtual Reality) sistemi.

VR kafa setini başına taktığında, gözlerinin önünde etkileyici bir sanal dünya beliren oyuncu başını çevirdikçe, etrafını sarmalayan dünyanın görüntüsü de gerçek zamanlı olarak doğal ve sezgisel biçimde dönüyor. Sony Computer Entertainment tarafından geliştirilen eşsiz 3D ses teknolojisi kullanılarak, oyuncuların duyduğu sesler de 360 derecelik sanal alan içinde başlarının yönelimine göre gerçek zamanlı olarak değişiyor.sony_vr

Ayrıca, oyun severler PlayStation Move (PS Move) Hareket Kontrol Cihazı veya Kablosuz Kontrol Cihazı’nı kullanarak adeta gerçekten oyunun dünyasının içindeymiş gibi sanal ortamları keşfedebiliyor ve sanal karakterler ile etkileşime girebiliyorlar.

Sony, PS4’te olağanüstü VR deneyimi yaratmak üzere PS VR’ı daha da geliştirmeye devam ederken VR pazarının kuruluşuna da katkıda bulunacak.

PlayStation VR’ın başlıca teknik özellikleri

Ürün adıPlayStation VR
Bileşenİşlemci ünitesi, VR kafa seti
Görüntüleme YöntemiOLED
Panel Büyüklüğü5.7 inç
Panel Çözünürlüğü1920×RGB×1080 (her göz için 960×RGB×1080)
Yenileme Oranı120Hz, 90Hz
Görüş AlanıYaklaşık 100 derece
Sensörlerİvme Ölçer, Jiroskop
Bağlantı Ara YüzüHDMI + USB
Fonksiyon3D ses, Sosyal Ekran