Sosyal Platformlardaki Güvensizlik Endişesi Kalkıyor

Sosyal Platformlardaki Güvensizlik Endişesi Kalkıyor

PAYLAŞ

İsviçreli yazılım firması Kaspers tarafından geliştirilen Threema yazılımı sayesinde artık Facebook, Whatsapp benzeri sosyal medya platformlarındaki ”Acaba başkaları da bilgilerime ulaşabiliyor mu?” sorunu artık tarih olacak gibi görünüyor.
Facebook’un Whatsapp’ı da satın almasıyla beraber özellikle Amerikan Ulusal Güvenlik Kurumu (NSA) tarafından bütün bilgilerimizin kaydedildiği kuşkusu iyice artmaya başlamıştı. Bu sorunu farkeden İsviçreli yazılım firması Kasper,  telefonlarda kripto teknolojisini kullanarak paylaşımların kullanıcılara özel kalmasını sağlıyor.

İletişimde kalan herkesi güvenlik seviyelerine göre skorlayan Threema, o an paylaşılan şeyleri 3. kişiler tarafından ulaşılmayacak derecede koruyor. Şu an için apple store ve play store da ortalama 5 tl gibi bir ücret ile satışa sunulan yazılım kullanıcılar tarafından büyük ilgi görüyor.

Sizi bilmem ama whatsapp satın alımı sonrasında iyice güven sıkıntısı yaşadığım sosyal platformlar nedeniyle, Threema’yı 5 tl verip almayı düşünenlerdenim. Peki ya siz?