Soundcloud.com’da Engele Takıldı

Soundcloud.com’da Engele Takıldı

PAYLAŞ

Son günlerde siyasilere ve toplumun yakından tanıdığı kişilere ait olduğu iddia edilen ses dosyalarının yayınlandığı Soundcloud.com’a erişim engellendi.

Aslında müzisyenler ve DJ’ler tarafından kullanılan ünlü web sitesi www.soundcloud.com ‘a ulaşmak isteyenler “Uygulama engellendi” yazısıyla karşılaştı.

Kim tarafından yapıldığı bildirilmeyen engellemeyle ilgili açıklamada “Ulaşmaya çalıştığınız uygulama şirket kuralları gereği bloklanmıştır” ifadesi kullanıldı.

SoundCloud.com’a bazı servis sağlayıcılardan ve DNS değiştirerek ulaşılabildiği de bildiriliyor. Soundcloud.com ve diğer engelli sitelere ulaşmak için DNS olarak 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 ‘ü kullanabilirsiniz.

Soundcloud.com herkesin ses oluşturup paylaşabileceği bir sosyal set platformu olarak biliniyor.

Kişiler buraya ses kaydedebiliyor, bu kayıtları arkadaşlarıyla, bloglarda, sitelerde ve sosyal ağlarda paylaşabiliyor. Herkese açık bir platform olan SoundCloud en çok DJ’ler tarafından ilgili görüyor.

SoundCloud.com son günlerde Fethullah Gülen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının yüklenmesiyle gündeme gelmişti.