Steam Remote Play Together Özelliğini Yayınladı!

Steam Remote Play Together Özelliğini Yayınladı!

PAYLAŞ
Steam Remote Play Together Özelliğini Yayınladı!
Steam Remote Play Together Özelliğini Yayınladı!

Valve, Steam’e yeni bir özellik ekledi. Yeni özellik Remote Play Together ile oyuncular birbirlerinin oyunlarına bağlanabiliyor. Detaylar haberimizde.

Epic Games’in hızlı yükselişi Steam üzerinde baskı oluşturmaya başlamıştı. İndirimler, ücretsiz oyunlar, özel oyunlar derken Epic Games birçok oyuncuyu tarafına çekmeyi başardı. Steam’in hamle yapma vakti gelmişti. İlk hamlesi yeni bir arayüz olan Steam, ikinci hamlesini de yaptı.

Steam’in yeni hamlesi tamamen olmasa da yeni bir teknoloji diyebiliriz. Artık oyuncular oyunlarına arkadaşlarını da davet edebilecekler. Bu yeni özelliğin öne çıkan yanı oyunun yalnızca oyun kurucuda bulunmasının yeterli olması. Oyun yalnızca oyun kurucuda bulunurken odadaki misafirlerin sahip olmasına gerek kalmıyor. Ayrıca Remote Play Together özelliği IOS ve Android’de de çalışacak.

Yeni özelliğiyle oyunculara ayrık ekran oyunları oynama imkanı sağlayan Steam, kooperatif oyun kültürünü tekrar canlandırdı. Ancak bu özellikten verim alabilmek için güçlü bir internet bağlantısı gerekecek. Çünkü oyun kurucu kendisini ana sunucu olarak konumlandıracak. Bu ağırlığı kaldırabilecek güçlü bir bağlantı iyi bir donanım olması şart. Oyun misafirlerde yayın olarak aktarılacağı için odada bulunan herkesin güçlü bir internet bağlantısı olması şart gibi görünüyor. Sistem bu açıdan Google Stadia’yı andırıyor. Oyun sırasında arkadaşlarınızla sesli konuşma imkanı da veriyor.

Özelliğin desteklendiği platformlar Windows, MacOS, Linus, IOS ve Android

Remote Play Together’ın Çıkışına Özel İndirim

Remote Play Together

Yeni özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte Steam bu özelliğin kullanılabildiği oyunlarda indirim gerçekleştirdi. Ayrıca bu güne özel olarak bir de yayın düzenledi.

Arkadaşlarınızla internet üzerinden ayrık ekran oyunlar oynamanızı sağlayan bu sistem, eski nesil CO-Op keyfini sürmüş olan oyuncuları oldukça memnun etti. Ayrıca yeni nesil oyuncuların fazla deneyimleyemediği bu oynanış şeklinin tekrar popülerleşmesini sağlayabilir. LAN partilerine yeniden merhaba.

Valve yeni duyurduğu özelliğin yayınlanışına özel olarak yeni bir indirim düzenledi. Steam üzerinden düzenlenen bu indirim gününde yeni özelliğin kullanılabildiği oyunlar indirime girdi. Bu özellikten yararlanan ve indirime giren oyunlar arasında popüler olanlar da bulunuyor. Örnek vermek gerekirse Road Redemption oyununa 12,95TL’ye sahip olabilirsiniz. Son zamanlarda popülerliği artan oyunlardan Rocket League ve bir zamanlar fazlasıyla oynanmış olan Human Fall Flat de bu özellikten faydalanabilen oyunlar arasında.

Steam Remote Play Dikkat Çeken Oyunlar

  • Divinity Original Sin 2
  • Road Redemption
  • Rocket League
  • Human Fall Flat
  • Pummel Party
  • Left 4 Dead Serisi
  • Pro Evolution Soccer 2019
  • Injustice 2