Tesla Dünyanın En Ucuz Elektrikli Otomobilini Tanıttı

Tesla Dünyanın En Ucuz Elektrikli Otomobilini Tanıttı

PAYLAŞ

Tesla Motor, merakla beklenen ‘uygun fiyatlı’ elektrikli otomobili Model 3’ün tanıtımını yaptı. 35 bin dolar fiyat biçilen Tesla Model 3 için kuyruklar oluşurken, 24 saatte 115 bin adet sipariş alındı.

Tesla, 35 bin dolarlık fiyatıyla dikkatleri çeken yeni modeliyle daha geniş kitlelere ulaşmayı planlıyor. Otomobil meraklıları da ‘Model 3‘e şimdiye kadar Tesla’nın bu düşüncesini destekler nitelikte ilgi gösterdi. İlk 24 saatte Tesla Model 3 için 100 binden fazla sipariş alındı.

tesla-model-3Merakla beklenen Tesla Model 3, maksimum 346 km hız aralığına sahip ve 0’dan 96.5 km/sa hızına 6 saniyede çıkıyor. Model S gibi arka ve dört çeker olmak üzere farklı versiyonlarla sunulacak olan Model 3, Model S’ten farklı olarak 15 inç’lik dokunmatik ekrana sahip. 4 kapılı araçta otopilot donanımı standart özellik olarak sunuluyor.

4 kapılı ve 5 koltuklu model, orta sınıf bir otomobilin konforunu sunuyor. Tesla’nın elektrikli motoru, 100 kilometre hıza 6 saniyeden az bir sürede ulaşarak oldukça tatminkar bir performans sağlıyor. Tesla Model 3, tam şarjla yaklaşık olarak 350 kilometre yol kat edebiliyor.

BİR CEVAP BIRAK