Tizen sistemli ilk tablet MWC 2014′te

Tizen sistemli ilk tablet MWC 2014′te

PAYLAŞ

Tizen işletim sistemi, şu aralar Barselona’da düzenlenmekte olan Mobile World Congress 2014′te önemli bir çıkış yakaladı. Bugüne kadar pek ilgi görmeyen ve Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un tüm çabalarına rağmen akıllı telefon pazarında istenen ilgiyi göremeyen Tizen işletim sistemiyle çalışan çeşitli cihazlar etkinlik kapsamında görücüye çıktı. Bunların başında Samsung’un giyilebilir teknoloji alanındaki yeni ürünleri Galaxy Gear 2 ve Gear 2 Neo akıllı saatleri geliyordu.

 

Ancak Mobile World Congress 2014 kapsamında teknoloji meraklılarının beğenisine sunulan Tizen işletim sistemli cihazlar bunlardan ibaret değildi. Tizen işletim sistemiyle çalışan ilk tablet olan Systena da, Mobile World Congress 2014 kapsamında yer almayı başardı. 2013′un yaz aylarında ilk olarak duyurulan Systena, geçtiğimiz yılın Ekim ayında piyasaya sürülmüştü. Ancak Systena’nın satışa sunulması sadece Japonya ile kısıtlıydı ve dünya genelindeki teknoloji meraklıları tableti yakında inceleme fırsatına ancak şimdi bulabildiler. HD çözünürlükte 10.1 inç ekranı bulunan Systena’nın donanımsal özellikleri arasında dört çekirdekli Exynos 4412 işlemci, 2 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza yer alıyor. Lenovo Windows Phone 8.1 Tele

PAYLAŞ
Önceki makaleMobilyaları Kullanmasını Bilmeyen 30 Kedi ve Köpek
Sonraki makaleSiz Hiç Uçan Kitap Gördünüz mü?
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.