TomTom, Artık Yağmur ve Kar Yağışına Göre Trafiksiz Rota Oluşturacak

TomTom, Artık Yağmur ve Kar Yağışına Göre Trafiksiz Rota Oluşturacak

PAYLAŞ

TomTom, Nisan ayında devreye girecek geliştirmelerle artık yağmur ve kar yağışına göre rota oluşturacak. 

TomTom, Trafik hizmetlerinde önemli iyileştirmeler yaptığını açıkladı. Turn-Dependent Trafik Bilgisi, Dinamik Hız Limiti Mesajları, Hava Etkili tahminleri ve yağmur ve kardan sonraki yol durumu gözlemi TomTom Trafik’deki başlıca yeni iyileştirmeler oldu. Bu gelişmeler Nisan 2016 itibariyle kullanılmaya başlanacak. Bu gelişmelerden TomTom navigasyon cihazları ve navigasyon uygulaması kullanan müşteriler faydalanabilecek.

Fusion TIFF File
Fusion TIFF File

Hava Etkili Tahminler:

Yoğun yağmur ve kar yağışları trafiği önemli ölçüde etkiler. TomTom Trafik mevcut sıkışıklıklardaki yoğunluk ve eğilim gibi diğer faktörleri de dikkate alarak gelişmiş hava bilgilerini kullanır.

Yağmur ve kardan sonraki yol durumu gözlemi: 

Trafik şartları, eğer yolda kar kalmaya devam ediyorsa kar yağışı durduktan sonra bir süre gecikmeleri etkilemeye devam edebilir. TomTom Trafik hava ile ilgili gecikmelerden etkilenen alanları izlemeye ve ilgili gecikme mesajlarını görüntülemek için yol normale dönünceye kadar görüntülemeye devam edecek.

Turn-Dependent Trafik Bilgisi: 

Yeni iyileştirme otomatik olarak kavşaklarda trafik durumunu algılar ve sürücünün niyetine ve trafik sıkışıklığına göre rota oluşturur.

Dinamik Hız Limiti Mesajları: 

Yol ağları yönetiminden sorumlu ajanslar, dinamik hız sınırını değiştirmek için yol kenarı ya da tepe mesaj işaretleri gönderir. Bu yoğun dönemde trafik hızını azaltmak için yapılır böylece sürücüler daha güvenli ve daha tutarlı bir akış içinde hareket edebilir. TomTom Trafik otomatik olarak karayollarını değişken hız işaretleriyle izleyecek ve bunları sürücüye gösterecek.

TomTom iyileştirmeleri, TomTom’un Trafik hizmetleri için bölgesel genişleme duyurularıyla aynı zamanda açıklandı. Endonezya ve Slovenya’nın da eklenmesiyle TomTom şimdi küresel olarak 50 ülkede mevcut.

PAYLAŞ
Önceki makaleiPhone 5SE’e Ait İlk Fotoğraf Ortaya Çıktı
Sonraki makaleBenzine Bir İndirim Daha Geliyor
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.