TP-Link, Akıllı Ev Pazarında

TP-Link, Akıllı Ev Pazarında

PAYLAŞ

WiFi pazarının en etkili isimlerinden TP-Link, bu yıldan itibaren akıllı ev pazarında da yer alacağını duyurdu.

Akıllı prizlerini satışa sunan şirket, çok yakında akıllı ampul, akıllı ışık anahtarı ve akıllı evlere özel yönlendiricileri ile markette yer alacak. TP-Link, 9 Aralık günü İstanbul’da bir basın toplantısı düzenledi. Akıllı ev ürünlerini tanıtan şirket, artık ağ pazarının yanı sıra akıllı ev pazarında da olacağını duyurdu.

TP-Link’in yeni Ülke Müdürü Ryan Yang, basın toplantısında TP-Link’in dünya pazarındaki konumu ve yeni hedeflerini basın mensuplarıyla paylaştı. 2016 yılının TP-Link için önemli bir yıl olduğunu belirten Yang, “Bu yıl TP-Link’in 20’inci yılı. 1996 yılında iki kardeş tarafından kurulan şirketimiz, yirminci yılında kablosuz ağ pazarında yüzde 40’ın üzerinde bir pay ile liderliğini sürdürüyor. IDC araştırmalarına göre tam 23 çeyrek dönemdir WiFi pazarının dünya lideriyiz” dedi. Yirminci yılında TP-Link’in kendini yenilediğini vurgulayan Yang, önümüzdeki yıllara ilişkin yeni strateji ve hedeflerini de oluşturduklarını söyledi.  ryan-yang_ali-dincer_tp-link

TP-Link Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer ise basın toplantısında ilk olarak Türkiye WiFi pazarındaki durumları hakkında bilgi verdi. 2016 yılında Türkiye’de ilk kez iki milyon adet satış barajını aştıklarını açıklayan Dinçer, henüz yıl bitmeden satış adetlerinin geçen yıla göre yüzde 70 arttığını söyledi. Türkiye pazarında beş farklı operatör/servis sağlayıcıya ürün temin ettiklerini söyleyen Dinçer, “Yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle daralan pazarda yaptığımız özel projeler ile büyümeyi başardık. Son yıllarda hep 1 milyonun üzerinde olan satış adedimizi, bu projeler sayesinde iki milyonun üzerine çıkardık” dedi. 

 

Tp-Link Akıllı Prizlerden Sonra Akıllı Ampulleri Satışa Sunacak

Akıllı ev çözümlerinde ilk olarak akıllı priz modellerini satışa sunduklarını söyleyen Dinçer, akıllı prizlerin ardından 2017’nin ilk aylarında akıllı ampulleri de satışa sunacaklarını açıkladı. TP-Link’in akıllı ev kategorisinde yer alan ve yakında satışa sunulması planlanan ürünler hakkında bilgi verdi.

tp-link-smart-home

TP-Link’in akıllı ev ürünlerinin de son derece kaliteli ve stabil çalışan ürünler olduğunu vurgulayan Dinçer, yakında satışa sunulacak olan akıllı ampullerin hayatımıza renk katacağını belirtti. Üç farklı modeli olan akıllı ampuller, akıllı telefonlardan kolayca yönetilebiliyor. Evden uzaktayken de açılıp kapatılabilen akıllı ampuller, ortamın durumuna göre ışığın gücünü azaltıp artırarak, farklı ışık rengi seçenekleri de sunuyor.