Türk Hacker Grubu “New York Borsasına” Saldırdı

Türk Hacker Grubu “New York Borsasına” Saldırdı

PAYLAŞ

Türk hacker grubu Aslan Neferler Tim,  New York Borsasına siber saldırıda bulundu. Siber saldırı sonrası New York Borsasındaki yaklaşık kaybı 800 milyon dolar olarak açıkladı.

Dünya çapında ses getiren siber saldırılara imza atan Türk hacker grubu Aslan Neferler Tim’in hedefinde bu kez New York Borsası vardı. New York Borsasının sunucularını çökerten ünlü hacker grubu, gerekçe olarak ABD’nin para için Müslümanlara yaptığı zulmü gösterdi ve maddi olarak zarara uğratmak amacıyla New York Borsasının işlem, data ve finans sunucularını çökertti. Hacker grubu açıklamasında borsanın işlem hacminde 800 milyon dolar zarar meydana geldiğini belirtti.hackers-hacking-2

Aslan Neferler Tim’in sosyal medya hesaplarında gerçekleştirilen siber saldırıyla ilgiliaçıklamada, “Ey ABD iki yüzlü olduğun müddetçe bizden gerekli tepkiyi alacaksın. Para için Müslümanlara etmediğin zulüm kalmadı. Paranla oynayalım ki canın acısın. ABD New York Borsası işlem, data ve finans işlem sunucuları çökertildikten sonra ana sayfanın da fişi çekilmiştir. Ayrıca kapalı devre network ağı da kesilmiştir. İşlem hacimleri baz alındığında tahmini kayıpları 800 milyon dolardır. Aslanlar geçerken uğradı” ifadeleri yer aldı.