Türk Kahvesi İle Selülit Maskesi Nasıl Yapılır?

Türk Kahvesi İle Selülit Maskesi Nasıl Yapılır?

PAYLAŞ

Sizlere Türk kahvesinin, antioksidan özelliğinden, hafızamızı kuvvetlendirmesinden bahsetmeyeceğim.

Mide asidini azaltıp sindirim sistemine iyi gelmesinden de bahsetmeyeceğim. Bizzat uyguladığım ve çok memnun kaldığım bir maske tarifini paylaşarak, birçoğumuzun ortak problemi olan selülit ile olan savaşınıza pozitif bir katkı sağlayacağım. kahve mask

Maske, peeling, scrup nasıl adlandırırsanız adlandırın, öncesinde ve sonrasında görsel, dokunsal anlamda inanılmaz bir farklılık yaşayacağınızı garanti ederim.

Maske için ihtiyacınız olanlar

  • Üç tatlı kaşığı türk kahvesi
  • Bir tatlı kaşığı toz şeker (esmer yoksa beyaz da olur)
  • Bir yemek kaşığı zeytinyağı
  • Bir kaç damla portakal yağı

Derin bir kapta tüm malzemeyi karıştırdıktan sonra, özellikle selülitin yoğun olduğu bölgelere, dairesel hareketlerle masaj yapın. Zeytinyağından ötürü cildiniz asla tahriş olmuyor. Rahatlıkla, acele etmeden, tüm bölgelere sabırla masaja devam edin. Aklınızda bulunsun, benim gibi altınıza bir şey serip televizyon izlerken yapmak isterseniz, kahve lekesi çıkmıyor.

Sonrasında herhangi bir duş jeli veya sabun kullanmadan ılık bir duş alabilirsiniz. Teninizin yumuşacık olduğunu ve mis gibi koktuğunu göreceksiniz. Kan dolaşımınızın artmasıyla hafifçe kızarsa da hemen geçecektir. Ne yazık ki, selülitlerden tek seferde kurtulamıyoruz. Hafta üç veya dört kez olmak üzere bir süre yapmalısınız.

Buradaki bir süre uyku düzeniniz, beslenme alışkanlıklarınız, günlük su tüketiminiz, stres düzeyiniz, ne kadar pozitif kalabildiğiniz gibi daha bir çok faktöre bağlıdır. Düzenli yapıldığı taktirde selülitten kurtulmanın kolay yollarından birisi.  Sabır ve istikrar ile başarabileceğinize inanın. Türk kahvesi ve zeytinyağının şifasına inanın. Ben tüm sevdiklerimle paylaştım siz de paylaşın.