Turkcell’in akıllı otomobil platformu, 1 Ağustos’ta Subaru ve Volvo marka otomobillere geliyor

Turkcell’in akıllı otomobil platformu, 1 Ağustos’ta Subaru ve Volvo marka otomobillere geliyor

PAYLAŞ

Apple’ın CarPlay, Google’ın Android Auto’yu duyurmasının ardından Turkcell de boş durmadı. Turkcell’in akıllı otomobil platformu ile  sürücülerin otomobillerinde daha güvenli bir deneyim yaşamasına imkan veriyor.


Tüm Türkiye’deki trafik durum bilgisini araç içi bilgi ve eğlence ekranına aktaran bu platform, en yakındaki otopark, eczane ve akaryakıt istasyonlarını sürücülere söylüyor. Araç arızası veya lastik patlaması durumunda tek tuşla, adres tarif etmeden yol yardımında da bulunan platform Garanti Bankası, Fizy ve TuneIn gibi uygulamaları da bünyesinde barındırıyor.

Uygulama Garanti Bankası uygulaması üzerinden en yakın şube ve ATM’lere kolay bir şekilde şekilde ulaşabiliyor ve güncel piyasa bilgilerini öğrenebiliyor. Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlara da erişmeye olanak sağlayan platform, internette gezinmekte mümkün. Turkcell’in akıllı otomobil platformu, ilk etapta Volvo ve Subaru marka otomobillerinde kullanılacak. 1 Ağustos’tan itibaren Subaru’nun Outback modelinde standart, diğer modellerde opsiyonel olarak sunulacak platform, Volvo Sensus Connected Touch sistemine 1 Ağustos’ta entegre edilecek. Bu sisteme sahip olan tüm Volvo araçlar bu platformdan yararlanabilecek. Sistemin ücreti ise araç satışı esnasında satın alınan modele göre değişecek.

PAYLAŞ
Önceki makaleSomada ki Ümitli Bekleyiş Devam ediyor
Sonraki makaleBlackBerry Yolun Sonuna Geldi
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.