Somada ki Ümitli Bekleyiş Devam ediyor

Somada ki Ümitli Bekleyiş Devam ediyor

PAYLAŞ

Başbakan, somada ölen işçilerin resmi sonuçlarını açıkladı. Ümitlerin yavaş yavai azaldığı soma da arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

 

Manisa’nın Soma ilçesinde Dün öğlen saatlerinde yaşanan maden patlaması tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Türkiye tarihinde yaşanan en büyük maden facialarından biri oldu. Dün akşamdan beri herkes umutla bekliyor.

Başbakan Erdoğan 1 saat önce Somada yaşanan patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımızın resmi sonuçlarını açıkladı. Erdoğan’ın açıklamasına göre 80 yaralı ve 232 ölü var! Ve hala kurtarılamayan işçilerin olduğu söylendi.

Yaşanan bu olay ortak acımızdır bu acı olay üzerinden hiç kimsenin siyaset yapmaması en doğrusu olur. Ölen vatandaşlarımızın sayısı her geçen saat artmakta ne yazık ki 232 kişi canından oldu. Tüm bunlara rağmen ümitli bekleyiş devam ediyor.

Somada yaşanan bu feci olay ağustos 2010 da Şili de meydana gelen Maden faciasını hatırlatıyor. Hatırlayanlar olacaktır tam 3 ay sonra madenden işçiler kurtulmuş ve bu olay mucize olarak nitelendirilmişti. Şilide ki bu olay tüm Türkiye için umut oldu.

“4 saat sonra yine çalışacam. Ne yapayım borçlarım var yapacak bişey yok.” Sağ kurtarılan bir işçiye ait olan bu çarpıcı sözler işçilerin durumunu fazlasıyla ortaya koyuyor. İşçilerin aileleri ve tüm Türkiye umutla beklemeye devam ediyor.
Umuyoruz ki bu olay bize ders olur ve bir daha böylesı olaylar yaşamayız…

Arama kurtarma ekipleri çalışmalarına devam ediyor. Herkes iyi bir haber bekliyor.