Turkcell’in Twitter Hesabı Hacklendi

Turkcell’in Twitter Hesabı Hacklendi

PAYLAŞ

Turkcell Müşteri Hizmetleri’nin resmi Twitter hesabından “Turkcell sizi uyarıyoruz, Paket Tarife fiyatlarını düşürmediğiniz takdirde tüm sosyal medya hesaplarınıza el konulacaktır.” tweeti atıldı. Tweetin sonunda kendilerini “Milliyetçi hacker grubu” olarak adlandırılan UygurTim hesabı da yer aldı.

Turkcell’den açıklama

Turkcell, konuyla ilgili çok geçmeden açıklamada bulundu.

“Sosyal medya üzerinden müşterilerimize kesintisiz destek sağlamak amacıyla kullandığımız @TurkcellHizmet Twitter hesabı, bir hacker grubunun saldırısına uğramıştır. Gerçekleşen saldırı sonrasında hesaba kısa süreliğine illegal erişim sağlansa da sorun hızla çözülerek müşteri hizmetleri hesabımız yeniden hizmet vermeye başlamıştır. Müşterilerimizin kişisel bilgileriyle ilgili herhangi bir güvenlik açığı bulunmadığını kamuoyuna duyurur, yaşanan süreç boyunca @TurkcellHizmet hesabından paylaşılan mesajlara itibar edilmemesini önemle rica ederiz.”tt-tweets

PAYLAŞ
Önceki makaleTwitter Yeniden Erişime Açıldı
Sonraki makaleAvea inTouch 4 Özellikleri ve Fiyatı
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.