Türkiye’nin Efsane Harley’i Seçildi

Türkiye’nin Efsane Harley’i Seçildi

PAYLAŞ

Dünyanın efsanevi motosiklet ve motosiklet aksesuarları markası Harley-Davidson, bu sene ikincisini düzenlediği ‘‘Benim Harley’im’’ yarışması ile 2015’in efsanelerini belirledi.

İstanbul’da gerçekleştirilen finalde, 13 Harley-Davidson kıyasıya yarıştı. Tasarımcı Can Yalman’ın ve bir motosiklet dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Hakkı Tolunay’ın da aralarında bulunduğu jüri üyeleri Street, Performance ve Touring kategorilerinin kazananları belirledi. Etkinliğe katılan motosikletseverler ise oylarıyla İzleyici Özel Ödülü’nün sahibi olan Harley-Davidson’ı seçti. İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya’dan toplam 70’in üzerinde motosiklet sahibinin yarışmaya katılmak için başvurduğu yarışmanın Harley-Davidson kültürü ve ruhunu yaşatan final etkinliğine iki yüze yakın motosiklet tutkunu katıldı.

Harley-Davidson tarafından bu sene ikincisi düzenlenen “Benim Efsane Harley’im’’ yarışmasında 2015’in en efsane Harley’leri belirlendi. 3 Ekim cumartesi günü gerçekleştirilen yarışmanın finalinde İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya’dan finale kalmaya hak kazanan 13 finalist yaratıcılıklarını ortaya koyarak kişiselleştirdikleri HarleyDavidson modelleri ile karşı karşıya geldi.

BenimHarleyim_ButunKazananlarveDiPiazza

Tasarımcı Can Yalman, Harley-Davidson Güneydoğu Avrupa Bölge Müdürü Gaetano Di Piazza’nın da aralarında yer aldığı özel jüri Street, Performance ve Touring kategorilerinin kazananlarını seçti. Etkinliğe katılan motosiklet tutkunları ise oylamalarıyla İzleyici Özel Ödülü’nün sahibi olan Harley -Davidson’ı belirledi.

Yarışmanın finaline katılan ve aynı zamanda jüride yer alan Harley-Davidson Güneydoğu Avrupa Ülke Müdürü Gaetano Di Piazza “Harley-Davidson dünya çapında motosiklet tutkunlarının kişisel özgürlük hayallerini gerçekleştiriyor. Harley-Davidson olarak Türk motosiklet severler için de üstün deneyimler sunmak konusunda oldukça heyecanlıyız. Türkiye’de uzun süredir bulunduğumuzdan Harley tutkusunu geliştirmek ve derinleştirmek konusunda büyük bir bağlılık hissediyoruz. “ dedi.

Finale Harley tutkusu ve ruhu damgasını vurdu

Benim_Harleyim_Performans

Dolmabahce Sarayı’nda buluşan yüze yakın Harley-Davidson tutkunu motosikletleriyle Avrupa ve Asya kıtasını birleştiren Boğaziçi Köprüsü gibi şehrin sembollerini içeren bir rota çizerek yarışmanın finalinin gerçekleştirileceği mekana ulaştı. Harley-Davidson’ın birleştirici gücüyle Türkiye’nin dört bir yanından bir araya gelen motosikletseverler en efsane Harley’i seçmek için gaza bastı.

İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’dan 70 ‘in üzerinde motorsiklet sahibinin yarışmaya katılmak için başvurduğu, Harley-Davidson kültürü ve ruhunu yaşatan final etkinliğine iki yüzün üzerinde motosiklet tutkunu katıldı. Yarışmanın sonunda yapılan büyük partide ise Harley-Davidson severleri ve motosiklet tutkunları hep beraber özgürlüğün ve bireyselliğin zaferini kutladı.


Harley-Davidson
tutkunlarının metalin her parçasını baştan yaratarak, benzersiz hale getirdikleri, kişiselleştirilmiş Harley-Davidson’ları ile efsane olmaya hak kazanan motosikletler şöyle sıralandı;

2015’in En Efsane Harley’leri:

BenimHarleyim

Street kategorisi ile Ankara’dan Utku Bayraktar, Performance kategorisi ile İzmir’den Mert Toker, Touring kategorisi ile İstanbul’dan Göktuğ Gür’ün kişiselleştirdiği Harley’ler jüri tarafından yapılan değerlendirmeler ile 2015’in efsaneleri olarak seçildi. Katılımcıların oylarıyla belirlenen İzleyici Özel Ödülü’nün sahibi ise İzmir’den İbrahim Selvi oldu.