Türkiye’nin En Çok Beğeni Alan 10 Facebook Sayfası

Türkiye’nin En Çok Beğeni Alan 10 Facebook Sayfası

PAYLAŞ

Dijital dünyanın gelişmesiyle birlikte; ajanslar, küçük ve büyük ölçekli kurumsal firmalarda dijital ortamda adeta savaşa başladı.

Türkiye’nin Facebook üzerinde en çok beğeni alan sayfası Galatasaray Facebook Sayfası oluyor. Galatasaray sayfasını 12. milyon kullanıcısını hem saha da hem sosyal medya’da en yakın rakibi Fenerbahçe’nin sayfası 10 Milyon’a yakın kullanıcısıyla takip ediyor. 3. sırada ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın sayfası takip ediyor.

Standart reklam yöntemlerinin yavaş yavaş sona ermesinin yanı sıra sosyal medyada’da firmaların beğeni ve erişim sayıları firmalar tarafından oldukça sıkı takip altına aldındı.

facebook-begenileri

Facebook Sahte Beğeni

Facebook sahte ‘beğeniler’ içi gelen gönderileri temizlemekte kararlı görünüyor. Facebook sahte beğeni konusuyla ilgili aldığı önlemleri iyice abarttı. Neredeyse her bir sahte ‘beğeni’ gönderisinin peşine düştü.

Facebook‘da organik ve kolay etkileşime geçilen yol video ve komedi içerikli paylaşımlar oluşturuyor. Facebook‘da yer alan popüler sayfaların video ve komedi içerikleriyle ön plana çıktığını biliyoruz.

Facebook geçtiğimiz sene yaptığı açıklamayla, reklam gelirleri üzerinde etkisi olan ‘beğen’ibaresinin manipüle edildiğini ve buna karşı önlemler alacağını belitrmişti ve bu gönderileri ayıklamaya başlamıştı.