TV’de Bir İlk: Canlı Yayınla Beyin Ameliyatı Nat Geo Ekranlarında

TV’de Bir İlk: Canlı Yayınla Beyin Ameliyatı Nat Geo Ekranlarında

PAYLAŞ

National Geographic, bilim ve tıbbı bir araya getirerek, izleyicileri bir beyin ameliyatını canlı olarak izlemek üzere ileri teknoloji bir ameliyathaneye davet ediyor.

Beyin Ameliyatı: Canlı Yayın özel gösterimi, 25 Ekim Pazar gecesi 04.00’te Nat Geo izleyicileriyle buluşuyor.

National Geographic Channel’ın uzaydan yaptığı canlı yayından sonra bu sefer de başka bir ilke daha imza atılarak insan vücudunun en gizemli organı olan beyne özel bir yolculuk yapılıyor ve beyin ameliyatı canlı yayında inceleniyor. Bu özel gösterimde, beyin ameliyatı sırasında uyanık ve konuşabilir haldeki hasta ve ameliyatı gerçekleştiren uzman cerrahlara canlı olarak bağlanılacak ve iki saat boyunca tüm prosedür ve yaşadıkları deneyim direkt olarak izleyiciye aktarılacak. beyin-ameliyati

Beyin Ameliyatı: Canlı Yayın izleyicileri bir “Derin Beyin Stimülasyonu (DBS)” operasyonunu takip etmek üzere ileri teknoloji bir ameliyat odasına götürüyor. Tamamen hastanın isteği doğrultusunda gerçekleşen operasyonda beyne ulaşmak için kafatasına bir delik açılıyor. Beyin hasta tamamen uyanık bir haldeyken ve cerrahlarla konuşabilir durumdayken ameliyat ediliyor. Hasta uyanık olduğu için, nörologlar hangi noktadaki elektrotları hedeflemeleri gerektiğini biliyor ve sonrasında sorunlu bölgeyi doğru olarak tespit edip edemediklerini anlamak için hastayı bir dizi teste tabi tutuyor.

Bilime meraklı olan ve çevresinde olan biteni mantıklı bir şekilde anlamlandırmaya çalışan National Geographic Channel izleyicilerinin heyecanla beklediği bu özel gösterimde, beyinle ilgili öğrenilen ve öğrenilecek birçok konu, canlı yayında ekranlara geliyor. Emmy ödüllü sunucu Bill Hammer’ın sunumuyla daha da heyecanı artacak, Dr Jandial’ın olayları an be an izleyiciyle paylaşması ile doruk noktasına ulaşacak Beyin Ameliyatı: Canlı Yayın’da bir hastanın hayatının değişmesine National Geographic Channel ekranlarından tanıklık edeceğiz.

Beyin Ameliyatı: Canlı Yayın 25 Ekim Pazar gecesi 04.00tekrarı ise 26 Ekim Pazartesi günü 22.00’de National Geographic Channel ekranlarına geliyor.