Twitter’da Tanımadığınız Kişilere ‘Direk Mesaj’ Dönemi Başladı

Twitter’da Tanımadığınız Kişilere ‘Direk Mesaj’ Dönemi Başladı

PAYLAŞ

Twitter’ın uzun süredir testlerini yaptığı ‘Direk Mesaj’ dönemi hayata geçirildi. Bu değişiklik ile birlikte kullanıcılar birbirini takip etmiyor olsalar bile direk mesaj gönderebilecek.

Twitter‘ın herkese direk mesaj gönderme özelliği Twitter tarafından 2013 yılıda beta amaçlı olarak sayılı kullanıcıya sunulmuştu. Twitter tarafından yapılan açıklama ise artık bu olayın herkes tarafıdan kullanılabileceği anlamına gelmekte. Bundan sonra Twitter’da sizi takip etmiyor olsalar bile başka kişilerden direkt mesaj alma olayını onaylayarak kendi profilinize uygulayabileceksiniz.

twitter-orta
Twitter Direk Mesaj Özelliği

 

Önceden bir kullancıdan direkt mesaj almak için o kullanıcıyı takip ediyor olmanız gerekliydi. Bu durum da bazı kişiler -özellikle de gazeteciler- tarafından bu kısıtlama iletişim adına büyük bir zorluk olarak görülmekteydi. Ayrıca bu durum bazı kullanıcıların direkt mesajlaşma sistemi kullanma adına takibe-takip gibi şeylere başvurmasına sebep olmuş.

Yine önceden bazı markalara/kuruluşlara ait hesaplar ya da doğrulanmış kullanıcılar (verified users), ayarlardan  bu özelliği aktif hale getirip kullanabiliyordu. Şimdi ise isteyen tüm kullanıcılar, kendilerini takip etmeyen (ya da kendilerinin takip etmediği) kullanıcılardan direkt mesajlar alabilmek için ayarlardan bu özelliği aktif edebilirler.

Ayrıca Twitter yeni eklenen bu özelliği öne çıkarmak, vurgulamak adına da yeni bir ‘Direkt Mesaj‘ butonu oluşturmuş durumda. Profil sayfalarında belirecek bu buton, hem Android hem de iOS platformunda da görülebilecek.