UBER ‘den Türkiye Yasağına Yanıt Gecikmedi

UBER ‘den Türkiye Yasağına Yanıt Gecikmedi

PAYLAŞ

Uber Türkiye, bugün ortaya çıkan yasaklama kararı ve EGM ‘den gelen bildiriye Twitter üzerinden yanıt verdi.

Uber’in Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kararı neticesinde teknik olarak yasaklandığını, sürücülerin veya yolcuların Uber kullanmaları halinde ceza alacağına dair bir açıklama gelmişti. EGM tarafından gelen yasaklamada 81 ile gönderdiği talimatla, Türkiye’de faaliyet gösteren Uber şoförlerine ve yolcularına para cezası kesilmesini istedi. Cezanın, “korsan taşımacılık” nedeniyle kesileceği bildirildi.

Bu haberin ardından Uber Türkiye, Twitter üzerinden hizmetinin gerekli izinler ve belgeler neticesinde yasal olduğunu ve bu sebeple hizmetlerine devam edeceklerini açıkladı.

uber2
Geçtiğimiz dönemde Uber’e karşı taksiciler dünyanın çeşitli şehirlerinde ciddi ambargolar uygulamaya başladı.

Uber Türkiye’den Emniyet Genel Müdürlüğüne ilişkin tweette “Uber olarak Türkiye’ye ve Türkiye’deki operasyonlarımıza sonuna kadar bağlıyız. uberXL ve taksi ürünlerimiz aynı şekilde devam etmektedir ve edecektir. Dünyanın her yerinde şehirlere ekonomik katma değer ve teknolojik inovasyon sağlayabilmek için bakanlık ve belediyeler ile iş birliği içerisinde çalışıyoruz. İstanbul’daki iş ortaklarımızın ve araçlarının yasal bir zeminde ulaşım sunabilmeleri için gerekli lisansları mevcuttur. UBer teknolojisini kullanıyor olmak yasaldır. Sürücü iş ortaklarımızın ve yolcularımızın her zaman yayındayız ve onları desteklemeye devam edeceğiz.” yazıyor.

 

PAYLAŞ
Önceki makaleAnksiyeteyi %65 Oranında Azaltan Şarkı: Weightless
Sonraki makaleYerli Hacker Ordusu Kuruluyor
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.