USB İçin Sınırsız Bir Adım

USB İçin Sınırsız Bir Adım

PAYLAŞ

Teknoloji hayatımızı kolaylaştırırken aslında çoğu zaman ayak bağı da olabiliyor. Malum artık hepimizin yaşamında keyfi ya da sağlık için önemli olan elektronik aletler var. Bu aletlerin kullanımında ise alternatif bir yol olmadığı sürece şarj ömürleri bizleri kablolara bağlı yaşamaya mahkum eden pilleri mevcut. İşte, yolda, evde herzaman şarj sorunumuz var. Kimilerimiz cebinde, çantasında şarjedilebilir şarj cihazı taşırken kimilerimiz de direkt olarak şarj aletini  yanında taşıyor.

Eskiden çok duyulan “İnce uçlu Nokia şarj aletiniz var mı?” sorusu kendisini Apple ile birlikte “Lightning uçlu şarj aletiniz var mı?” şekline soktu.Yine kablo çeşitliliğini azaltamadık -microUSB rocks!-..Fakat!O kadar çeşit kablo varken ve USB çoğaltıcı da kullanmıyorsanız -ki USB 2.0 mı, 3.0 mı, 6928307678.0 mı ona da dikkat etmeniz gerekli- ne oldu?O çok sevdiğiniz fotoğraf makinanızın ya da Skype çağrısı geldiği zaman el sallayan uyarı karakterinin USB bağlantısını çıkartmanız gerekli-YDİ.

Bir Kickstarter projesi sonsuz USB bağlantısı vaadediyor ; InfiniteUSB!

Tasarım çok basit aslında, bir devre kartında erkek USB kafası ve dişi USB girişi. 20cm’lik kablo uzunluğu ve kablo uçlarında saklamayı kolaylaştırmak için mıknatıslar.

Çünkü cevap bazen en basit olandır.Tabi tasarım basit ama elektronik devre deneyimi olan birisi için yerleştirmesi basit.O kadar da hafife almayalım değil mi 🙂 Birkaç görsel ile sizlere yardımcı olayım;

 

Bonus; (Lightning de var)

Sanayii standardı olur mu bilmiyorum ama fikir bir çok kişinin gerçekleştirmek istediği güzel bir girişim olmuş gibi duruyor.

-“Benim İçin Küçük, İnsanlık İçin Dev Bir Adım.” –Neil Armstrong