Volkswagen’in Elektrikli Aracı CES 2016’da Sergilenecek

Volkswagen’in Elektrikli Aracı CES 2016’da Sergilenecek

PAYLAŞ

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, tamamen elektrikli ilk otomobilinin konsept sürümünü Ocak ayında ABD’de düzenlenecek CES fuarında tanıtacağını duyurdu.

Son aylarda başı emisyon skandalı ile dertte olan Volkswagen, tamamen elektrikle çalışan otomobilinin ilk konseptini CES’te görücüye çıkaracağını açıkladı. Yeni otomobilin tanıtımı Volkswagen’in Binek Otomobiller CEO’su Herbert Diess tarafından 5 Ocak tarihinde saat 20:30’da düzenlenecek bir etkinlikte yapılacak.

Otomobilen diğer detayları ile ilgili bilgi verilmezken, konsept otomobilin nasıl bir ürün olabileceği konusunda da bir açıklama yapılmadı. Ancak tanıtımın firmanın binek otomobil biriminin CEO’su tarafından yapılacak olması aracın son kullanıcıya yönelik bir ürün olacağını düşündürüyor. Volkswagen’in halen kullanımda olan elektrikli araçları bulunuyor. Bu modeller arasında e-Golf isimli tamamen elektrikli bir model de yer alıyor.

Yeni tanıtılacak modelin daha uzun menzilli ve yeni teknolojiler içeren bir araç olması bekleniyor.  e-golf

Konuyla ilgili detayları basın açıklaması ile duyuran CES fuarının düzenleyeci firması CTA, fuarda 115’yi aşkın otomobil ve otomobille ilgili firmanın yer aldığını belirtti. CES kapsamında otomobil teknolojileri, elektrikli araçlar, otonom sürüş teknolojileri ve nesnelerin internetinin otomobil dünyasına etkileri ile ilgili teknolojiler tanıtılacak.

Her yıl ABD’nin Las Vegas şehrinde birçok otelde düzenlenen etkinliği, o yılın teknolojik trendlerini belirleyen önemli bir fuar. Etkinlik bu yıl 6-9 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirilecek.