WhatsApp Artık Tamamen Ücretsiz!

WhatsApp Artık Tamamen Ücretsiz!

PAYLAŞ

WhatsApp, bugün önemli bir kararını açıkladı. Şirketin açıkladığı bu karara göre artık mesajlaşma uygulaması tamamen ücretsiz oldu.

Facebook’un iki yıl önce 19 milyar dolara satın aldığı popüler mesajlaşma servisi WhatsApp, kullanıcılarından 1 dolar yıllık ücret toplamayı bırakıyor. Söz konusu kararı, DLD konferansında konuşan WhatsApp CEO’su Jan Koum açıkladı.

WhatsApp-voice

İlk yıl ücretsiz daha sonra ise ufak bir miktar ödeme ile kullanılabilen popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bundan sonra tamamen ücretsiz olacak ve ilerleyen dönemde herhangi bir ücret talep edilmeyecek. Şirketin gelecek dönemde nasıl elde edeceği (WhatsApp ‘ın nereden para kazanacağı konusunda ise çizdiği yol; Banka hesap hareketleri ya da uçak gecikmeleri metin mesajı yerine WhatsApp üzerinden bildirerek gelir sağlamayı hedefliyor.

WhatsApp’ın resmi blogunda paylaşılan bilgilerde uzun zamandan beri uygulamanın tamamen ücretsiz olacağı konuşulduğu ifade edilerek bunun kullanıcılara reklam göstericeği anlamına gelmediğinin altı çizildi.