Windows 8, 200 Milyonun Üzerinde Sattı

Windows 8, 200 Milyonun Üzerinde Sattı

PAYLAŞ

Microsoft’un yöneticilerinden Tami Reller, Windows 8’in satışları hakkında Goldman Sachs Teknoloji Konferansı’nda bilgi verdi.


2012 Ekim ayında piyasaya sürülen işletim sistemi bugüne kadar (17 ayda) 200 milyonun üzerinde sattığını açıkladı. Redmond’lu şirket geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Windows 8 lisans satışlarının 100 milyonu geride bıraktığını bildirmişti. Windows 7′nin satışa sunulduktan bir yıl sonra 240 milyon satışa ulaşması, Windows 8 satışlarının yavaş seyrettiği anlamına geliyor. Araya bir not düşelim; paylaşılan yeni satış verisi, Windows 8 lisanslarına ek Windows 8′li dizüstü bilgisayar/masaüstü bilgisayar ve tabletleri de kapsıyor. Windows RT ve toplu alımlar ise buna dahil değil.

 

 Microsoft, bir taraftan da geçtiğimiz yıl kullanıcılarla buluşan Windows 8.1′in ilk güncellemesini indirmeye sunmak için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

PAYLAŞ
Önceki makaleMars’tan Dünya Nasıl mı Gözüküyor?
Sonraki makaleKavisli LG G Flex İnceleme
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK