Kavisli LG G Flex İnceleme

Kavisli LG G Flex İnceleme

PAYLAŞ

LG, Son dönemde çıkardığı telefonlar ile adından söz ettirmeyi başardı. İlk akıllı kavisli olan LG G Flex gerçekten ne derece kullanışlı? Satın almaya değer mi? Detaylar inceleme yazımızın devamında.

LG akıllı telefonlar pazarında fiyat ve performans orantısıyla son derece başarılı bir telefon olan LGG2‘i çıkardı. LGG2 en iyi donanım bileşenlerinden oluşan ve kullanması son derece keyifli, zarif ve performans dolu bir akıllı telefon olarak son kullanıcıyla tanıştı. G2 modelinin başarısına güvenen LG akıllı telefon pazarına yaptığı yatırımları sürdürmeye devam ederek karşımıza LGGFlex modelini çıkardı.

Gelelim LG G Flex’in kullanımına. Öncelikle cihazı elinizde tutması kavisten dolayı değişik bir his veriyor. Ancak kavisin farkı tamamen bu noktada ortaya çıkıyor. Çünkü kavisli LG G Flex avuç içinize tamamen uyum sağlıyor ve elde kullanması ve tutulması son derece keyif veriyor. Cihaza video inceleme sırasında uyguladığımız baskı ve ekran dayanıklılığı bizim için son derece tatminkar oldu. LG G Flex çok büyük baskılara kadar dayanabilen, başarılı bir ekrana sahip.

LG G Flex‘in kıvrımlı ekranı oldukça başarılı ancak çözünürlük ve görüntü açısında piyasada son dönemde çıkan telefonlardan bir derece altta diyebiliriz. Ancak yine de LG G Flex kıvrımlı ekranı sayesinde film ve video izlerken kullanıcısını içine çeken bir deneyim yaşatıyor.

LG G Flex özellik olarak LG G2 modeli ile hemen hemen aynı diyebiliriz. Ekran özellikleri ve ekran boyutu hariç bir çok benzerlik G2′den G Flex‘e geçmiş diyebiliriz. Tıpkı G2 deki gibi LG G Flex‘de de ekran yanlarında veya üst kısmında hiç bir fiziksel tuş veya buton yer almıyor. Tüm fiziksel tuşlar ve butonlar cihazın arka yüzündeki kamera’nın altına konumlandırılmış durumda. 6 inç büyüklükteki kavisli G Flex, LG’nin ilk Phablet telefonu olma özelliği de taşıyor.

Qualcomm Snapdragon 800 işlemci, 2 GB bellek ve 32 GB dahili depolama alanına sahip 13 MP kamera ile donatılan G Flex’te optik görüntü sabitleyicisi yok ve yalnızca bir flaşı bulunuyor. Denemelerimizde, 3500 mAh piliyle 18,5 saat kesintisiz çalışabildiğini gördüğümüz G Flex, Türkiye Fiyatı 2599 TL.

LG G Flex Özellikleri

  • 6 inçlik Full HD ekran
  • 3 GB Ram özelliği var
  • 4.4 Android kit kat
  •  2560 piksel ekran çözünürlüğü
  • 800 snapdragon işlemci

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK