Xbox One Türkiye’ye Geliyor

Xbox One Türkiye’ye Geliyor

PAYLAŞ

Microsoft’un yeni nesil eğlence platformu Xbox One, 4 Eylül günü seçili perakende mağazalarında düzenlenecek özel etkinliklerle oyunseverlerle buluşacak.

Microsoft’un oyun ve eğlenceyi bir araya getiren yeni nesil eğlence platformu Xbox One, 4 Eylül’de düzenlenecek özel lansman kampanyası kapsamında oyunseverlerle buluşacak. Xbox One’ın, 29 ülkeyle aynı anda Türkiye’ye gelişini kutlamak amacıyla teknolojinin nabzını tutan şirketler; Bimeks, D&R, Media Markt, Teknosa ve Vatan Bilgisayar, Türkiye’nin önde gelen oyun mecraları Bölüm Sonu Canavarı, Level, Multiplayer ve Oyungezer ile güçbirliğine gidecek.

Kampanya kapsamında 4 Eylül günü seçili mağazalarda ortak etkinlikler düzenlenecek. Etkinliklere katılanlar Xbox One’ın göz alıcı yetenekleriyle herkesten önce tanışma fırsatı yakalarken, gerçekleştirilecek turnuvalarda dereceye girenler başta Xbox One konsolu olmak üzere değerli ödüllerin sahibi olacak. Xbox One, 5 Eylül 2014 itibarıyla da satışa sunulacak.

Etkinliklerin düzenleneceği mağaza ve saatler şöyle:

  • Bimeks Ankamall Mağazası – 10:00 – 22:00
  • D&R Etiler Mağazası – 18:00 – 22:00
  • Media Markt Umraniye Meydan Mağazası – 10:00 – 22:00
  • Teknosa Kanyon Mağazası – 10:00 – 22:00
  • Vatan Topkapı Mağazası – 18:00 – 22:00

Sınırsız Eğlence İçin Geri Sayım

Türkiye’de 1.599 TL’den başlayan fiyatlarla piyasaya sunulacak Xbox One paketinde 500 GB sabit diske, Blu-ray oynatıcıya ve dahili Wi-Fi bağlantısına sahip bir Xbox konsolu, kablosuz kumanda ve 14 günlük Xbox Live Gold deneme üyeliği yer alıyor.

1.999 TL’den satışa sunulacak Xbox One with Kinect paketini tercih edenler ise, standart Xbox One paketinde mevcut olanların yanı sıra Kinect Sports Rivals, Dead Rising 3 ve Project Spark gibi hareket algılamaya yönelik kontrol biçimini destekleyen oyunlarla benzersiz bir deneyim yaşama şansını yakalayacak.

Ayrıca biyometrik tanıma, kontrolcü eşleştirme, videolu Skype görüşmeleri, anında kişiselleştirme ve QR kodlarının tanınması gibi özellikler de Kinect ile birlikte sunulacak.