Yeni Nesil Lego Telefon

Yeni Nesil Lego Telefon

PAYLAŞ

İlk olarak Motorola tarafından ön plana çıkarılan fakat büyük firmalar tarafından hasır altı edilmesine rağmen, Google’ın konuya uzak durmaması ile “Project Era” adı altında lego tarzı telefon için bir atılım gerçekleşti. Proje şu anda test aşamasında. Kısaca lego telefondan bahsetmemiz gerekirse hızla ilerleyen telefon teknolojisinin amacı gereksiz yere telefonları değiştirmek yerine elimizdeki teknolojiyi daha verimli kullanmak. Lego telefon ile cihazınızın istemediğiniz özelliklerini istemediğiniz zaman kaldırarak pil ve cihaz ağırlığından tasarruf ederek kullanabilirsiniz. Daha da açık örnek vermek gerekirse telefonunuz işlemcisi artık yeterli gelmiyorsa ve piyasada onun alternatifi sadece işlemcisi daha iyi bir telefon varsa, o telefonu almak yerine eski işlemci değişimiyle gönül rahatlığı ile kullanacakları bir teknolojiden bahsediyoruz.

Lego telefonlar için en önemli özellik tabiki anakartlarıdır ve bunu baz alarak Google, RockChip işlemcilerin bu proje için en iyi seçenek olduğunu ifade ediyor. Lego telefonun uygunluğunun yanı sıra fiyatınında abartılı olmaması da etkili olmaktadır.

Projeyi daha detaylı incelemek isteyenler http://www.projectara.com adresinden bilgi sağlayabilirler.

PAYLAŞ
Önceki makaleASUS Z97-DELUXE(NFC & WLC) Intel Anakart İnceleme
Sonraki makaleXbox One Türkiye’ye Geliyor
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.