Yeşil Kahve Zayıflatıyor Mu ?

Yeşil Kahve Zayıflatıyor Mu ?

PAYLAŞ

Yeşil kahve-ham, henüz kavrulmamış kahve çeşididir. Hazırlanışı ve tüketimi ise bildiğimiz siyah kahveden farklı değildir. Önceleri bulunması çok zordu ama son zamanlarda raflardaki yerini almaya başladı.

green-coffee-bean1

Yeşil kahvedeki antioksidan,vitamin ve amino asit miktarı siyah kahveye kıyasla daha fazla. Ayrıca, ek olarak yüksek ısıda yok olan ve kavrulmuş siyah kahvede bulunmayan klorojenik asit içeriyor. Klorojenik asitin lipoliz özelliği(yağ yakma özelliği)  siyah kahveye kıyasla %47 daha fazla ve bu yeşil kahvenin zayıflatıcı özelliğini açıklıyor. Ama bunun yanı sıra zayıflamak için fiziksel aktiviteyi de göz ardı etmemiz gerekiyor.

İçeriğindeki kafein ve klorojenik asit sayesinde, yağ yakımını hızlandırır ve zayıflatır. Bazal metabolizmayı hızlandırır. Kalori yakımını hızlandırır ve kilo vermeyi sağlar. Çok yüksek antioksidan etkiye sahiptir, serbest radikallerin zararlı etkilerini önler. Şeker hastalığı riskini azaltıcı etkisi vardır.  Enerji verir, yorgunluğa ve halsizliğe iyi gelir.

Yeşil kahvenin içeriğindeki faydalı maddeler sadece zayıflatıcı özelliğe sahip değil, ayrıca beyin aktivitesini de artırıyor. Yeşil kahve hamile kadınlara kontrendike değil ve kafein miktarı daha azdır. Bilindiği gibi kafein miktarı kahvenin kavrulma derecesine bağlı, kahve kavruldukça kafein miktarı artar.

      Yeşil Kahvenin Hazırlanışı Ve Tüketimi

Yeşil kahvenin evde hazırlanışı oldukça pratik ve kolaydır. Yaklaşık olarak 1 yemek kaşığı kahve cezveye konulduktan sonra 180 ml sıcak su üzerine eklenir ve 4 dakika demlenmeye bırakılır.

Sıcak olarak servis yapılır

Günde iki seferden fazlası tavsiye edilmemektedir.kahhhhhve