ZTE’nin Yeni Akıllı Telefonu 8 GB Ram’e Sahip

ZTE’nin Yeni Akıllı Telefonu 8 GB Ram’e Sahip

PAYLAŞ

Çin merkezli akıllı telefonu üreticisi ZTE, kısa bir süre önce yeni akıllı telefonları ZTE Nubia Z9 Max ve Z9 mini’yi tüketicilerin beğenisine sunmuştu. Bu telefonların ardından gözler ise firmanın amiral gemisi modeli olacak olan ZTE Nubia Z9’a çevrilmişti.

Cihazın gün yüzüne çıkan özellikleri ise gerçekten bir hayli ses getireceğe benziyor. Görünen özelliklerine göre, 8.9mm kalınlığında ve 180 gramağırlığında olacak olan Nubia Z9, 5.15-inç büyüklüğünde ve 1080 x 1920 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip. Buraya kadar her şey normal gözüküyor ancak cihazın performans kısmında ise oldukça üst seviye donanımlara sahip olduğu görülüyor.

ZTE-Nubia
ZTE-Nubia

Bu cihazın ‘piyasayı sallayacak‘ derecede iddialı olan diğer özellikleri ise şu şekilde; 3.5GHz saat hızında çalışan sekiz çekirdekli CPU, 8GB RAM, çift SIM desteği, 16MP arka, 8MP ön kamera, 3000mAh pil ve Android 5.0 işletim sistemi.

Gelen bilgilere göre Nubia Z9, 6 Mayıs’ta düzenlenecek bir etkinlikle tanıtılacak. Eğer cihaz bu özelliklerle tanıtılırsa gerçekten akıllı telefon pazarını tam anlamıyla ‘sallayacak’.