128 GB’lık iPhone 6’larda Kapanma Sorunu

128 GB’lık iPhone 6’larda Kapanma Sorunu

PAYLAŞ

İnternette her gün artan şikayetlere bir yenisi daha eklendi. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus‘ın 128GB‘lık modellerinde “kendi kendine yeniden başlama” sorunu iPhone severlerin canını sıkmaya başladı.

Fazla Sayıda Uygulama Yükleme

Eylül ayında tanıtılan Apple‘ın yeni amiral gemisi iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ ın 128 GB‘lık modellerinde Apple forumlarında çok fazla sayıda şikayet olması Apple’ın 128 GB’lık modellerde yaşadığı sorunu gözler önüne seriyor. Özellikle iPhone‘un eski bir yedeklemeden geri yüklendiğinde sorun yaşadığını gösteriyor. Apple’ın yayınladığı yazılım güncellemeleri ise sorunu her zaman çözmeyebiliyor. Sorunun yaygın olup olmadığını anlamak henüz pek mümkün değil, ancak görünen o ki sorun şu an sadece 128GB‘lık, çok sayıda (yüzlerce) uygulama yüklü yeni iPhone’larda yaşanıyor.

Apple’da Kırmızı Ekran Hatası

Apple forumundaki şu gönderi, yaşanan sorunu iyi biçimde özetliyor: “Bazen uygulamalar kilitleniyor (hem Apple’ın uygulamaları, hem de üçüncü parti uygulamalar), bazen kırmızı ekran çıkıyor. Bazense telefon Apple logosuyla baştan başlıyor ve açılması uzun sürebiliyor.” Business Korea’ya göre, bu tür bir sorunun kaynağı Apple‘ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus‘ta kullandığı, daha düşük kapasitelere göre farklı bir teknolojiye sahip Samsung üretimi 128GB‘lık bellek denetimi olabilir. Ancak şu an itibariyle bu iddiayı destekleyecek veya sorunun donanımsal olduğunu ispat edecek herhangi bir kanıt bulunmuyor.