Age of Empires 4 Çıkıyor!

Age of Empires 4 Çıkıyor!

PAYLAŞ
Age of Empires 4 Çıkıyor!
Age of Empires 4 Çıkıyor!

Pek çok oyuncuya strateji oyunlarını sevdiren hala oynanan ve klasikleşen oyun serisi Age of Empires serisi için yeni oyun yolda. Age of Empires 4 ile ilgili detaylar haberimizde.

Microsoft’un düzenlediği etkinlikte Age of Empires serisinin yeni oyunu Age of Empires 4 için yayınlanan fragman dikkatleri üzerine çekti. Etkinlikte serinin yeni oyununun ne zaman çıkacağı hakkında kesin bir tarih verilmedi. Oyunun XBOX için çıkmayacağı da açıklandı. Oyun mekanikleri açısından XBOX ile uyumlu olmayan birçok şeyi içinde barındırması bunun için önemli bir etken olabilir.

Age of Empires 4’ün geliştirme süreciyle yakından ilgilenen yapımcı ise Company of Heroes ile akıllara kazınan Relic Entertainment.

Age of Empires 4 Oynanış

Son oyun olan Age of Empires 3’ün çıkışından 14 yıl sonra çıkacak. Age of Empires 4’ün 2020 yılının ikinci çeyreğinde çıkması bekleniyor. Oyunla ilgili ilk duyuru 2017 yılında düzenlenen Gamescom’da yapılmıştı. Oyuncuları çok heyecanlandıran bu duyurunun üzerinden 2 yıl geçti ve sonunda bir fragman yayınlandı. Fragman dikkat çeken şeylerden biri fon müziği oldu. Age of Empires 2’de kullanılan müzik olarak aklımıza kazınmıştı. Oyuncularda nostaljik duygular uyandırmayı da amaçlayan Microsoft’un müzik konusunda doğru seçimi yaptığını söyleyebiliriz.

Oynanış açısından yeni nesil strateji oyunlarını andırdığı söylenebilir. Görüş açısı itibariyle Total War’a benzediğini düşünmemek elde değil. Ancak oyunun hala Alpha seviyesinde olduğunu düşünürsek kesin bir yargıya varmamız mümkün değil.

Binalar, kuleler gibi yapılardan askeri birimlere kadar her şey oyuncuların kontrolünde olacak. Detay konusunda serinin önceki oyunlarının önüne geçmesi muhtemel.

RTS (Real Time Strategy – Gerçek Zamanlı Strateji) türünün önemli oyunlarından olan Age of Empires serisinin en büyük başarı Age Of Empires 2 ile gelmişti. Serinin 3. Oyunu olan Age of Empires 3 ise çıkışıyla birlikte tartışmaları da beraberinde getirmiş ve serinin severlerini ikiye bölmüştü. Ancak kendinden söz ettirmiş ve başarılı olmuştu. Age of Empires 4’ün çıkışıyla beraber oyuncuların hasretini gidermesini ve serinin en başarılı oyunu olmasını bekliyoruz. Ama bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini görmek için biraz daha sabretmemiz gerekiyor. 2020 yılının ikinci çeyreğinde çıkacak oyun beklentileri karşılayabilecek mi öğreneceğiz.

Age of Empires 2 : Definitive Edition

 Age of Empires 2 : Definitive Edition

Microsoft, Age of Empires oynamak için sabırsızlanan hayranlarına Age of Empires 2 : Definitive Edition’ı yayınlayarak vakit geçirmeleri için yeni bir versiyonunu satışa çıkardı. Age of Empires’ın 20. Yılını kutlamak amacıyla çıkartılan yeni sürüm 14 Kasım tarihinde satışa sunuldu.