Apple Airpods Pro Türkiye’de Satılmaya Başladı!

Apple Airpods Pro Türkiye’de Satılmaya Başladı!

PAYLAŞ
Apple Airpods Pro Türkiye’de Satılmaya Başladı!
Apple Airpods Pro Türkiye’de Satılmaya Başladı!

Apple’ın kablosuz kulaklık sınıfında üst sıralarda yer almasını sağlayan ‘’Airpods’’ yeni versiyonuyla Türkiye’de satışa çıkarıldı. Apple Airpods Pro adıyla satılan kulaklıkla ilgili detaylar haberimizde.

Apple’ın ürettiği Airpods ürünü birçok kullanıcı tarafından fazlasıyla beğenildi. Kablosuz kulaklık kategorisinde üst sıralarda yer alan Airpods ailesi için yeni bir cihaz çıktı. Airpods Pro geçtiğimiz günlerde Türkiye’de de satışa sunuldu.

Airpods Pro Özellikleri

Apple Airpods Pro Türkiye’de Satılmaya Başladı!
Apple Airpods Pro Türkiye’de Satılmaya Başladı!

Apple düzenlediği lansmanda yeni kulaklıkları hakkında bazı açıklamalarda bulundu. “AirPods, dünyanın en çok satan kulaklıkları. Tek dokunuş deneyimi, inanılmaz sesi ve ikonik tasarımı onları sevilen bir Apple ürünü yaptı ve AirPods Pro ile birlikte bu sihri daha da ileri taşıyoruz” dedi. Sonrasında ise Apple Küresel Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Phil Schiller, “Yeni kulak içi AirPods Pro’lar Adaptive EQ (uyum sağlayabilir dengeleyici) ile harika ses veriyor, esneyebilir kulak uçlarıyla rahatça oturuyor ve inovatif Akif Gürültü Engelleyici ve Şeffaflık moduna sahip. Müşterilerin AirPods ailesinin bu yeni üyesini seveceğini düşünüyoruz” dedi.

Yeni cihazda kullanıcı konforunu daha çok önemseyen Apple, ilk kez kauçuk silikon kulaklık uçlarını bu modelde kullandı. Orijinal versiyona çok benzeyen kulaklıkda konforu ve ses kalitesini artırmak için yapılan ufak tasarımsal geliştirmeler bulunuyor. 5.4 gram ağırlığında olan AirPods Pro kulaktayken hissedilemeyecek kadar hafif.

Airpods Pro’nun en önemli özelliği gürültü engelleme olarak öne çıkıyor. AirPods Pro ile dış dünyadaki sesler ile bağlantınız kesilecek ve gürültüden rahatsız olmayacaksınız. Ayrıca Şeffaflık Modu sayesinde karşınızdaki biriyle konuşurken kulaklıkları çıkarmanıza gerek kalmayacak.

Bluetooth 5.0 özelliğiyle gelen AirPods Pro, 5 saate kadar aktif kullanım süresi sunacak. Ancak “Aktif Gürültü Engelleme” özelliği aktifken 4.5 saat kadar dinleme süresi, 3.5 saat kadar da konuşma süresi olacak. Kablosuz şarjlı kılıf ile 24 saatin üzerinde dinleme süresi ve 18 saatin üzerinde konuşma süresi sunacak.

Bu özelliklerinin yanında ter ve suya dayanıklı, IPX4 sertifikalı bir şekilde çıkışını yapıyor. Ayrıca AirPods Pro’yu kullanarak Siri’yi aktifleştirebilir ve gelen mesajları sesli olarak dinleyebilirsiniz.

AirPods Pro Türkiye Fiyatı

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde de satışa çıkan ürünün fiyatı ABD’de 299$ olarak belirlenmişti. Türkiye’de ise ürünü 1899TL’ye satın alabilirsiniz.