Altın Bamya Ödülü Kime Verilecek?

Altın Bamya Ödülü Kime Verilecek?

PAYLAŞ

Sinemada cinsiyetçi bakışı yeniden gündeme getiren filmlere verilen Altın Bamya Ödülleri’nin adayları açıklandı. Birbirinden önemli adayların önemli olduğu etkinlik 24 Mart akşamı verilecek.

Ezgi Mola, Fikret Kuşkan, Selma Ergeç, Ezgi Asaroğlu, Ali Poyrazoğlu, Tayanç Ayaydın ve Şahan Gökbakar’ın canlandırdığı karakterler aday listesinde. Türk Sinemasında kadınlarla ilgili yanlış mitlerin, algıların, cinsiyetçi bakışın sinemada yeniden üretilip temsil edilmesini ve bu ayrımcılığın normal kılınmasını eleştirmek için düzenlenen Altın Bamya ödüllerinin bu yılki adayları açıklandı.
Altın Bamya Akademisi ön jürisi 2013 yılında vizyona giren yerli sinema filmlerini değerlendirerek ‘ Erkek Karakter, Kadın Karakter, Film ve Senaryo’ dallarında adaylarını belirledi.
Adaylıklarda “Aşk Kırmızı”, “Celal ile Ceren” ve “Erkekler” filmleri dikkat çekerken, ‘Senin Hikayen’ filminde canlandırdığı “Esra” karakteriyle Selma Ergeç de listede yer aldı. Diğer kadın oyuncular ise “Aşk Kırmızı”da Zeynep olarak izlediğimiz Ezgi Asaroğlu ve ‘Celal ile Ceren”in başrol oyuncusu Ezgi Mola. Erkek oyuncu kategorisinde ise ‘Celal ile Ceren’ ile Şahan Gökbakar, ‘Aşk Kırmızı’ ile Tayanç Ayaydın, ve ‘Erkekler’ filminin başrol oyuncuları Fikret Kuşkan- Ali Poyrazoğlu ikilisi.
Adaylardan geniş jürinin oylaması sonucu kategorisinde en çok oyu alanlara ödülleri, izleyici ve jüri özel ödülleriyle birlikte 24 Mart akşamı İsveç Konsolosluğu’nda yapılacak 6. Altın Bamya Ödül Töreninde verilecek.

PAYLAŞ
Önceki makaleLego’dan Fotoğrafçı Olur Mu?
Sonraki makaleSönmeyen Yıldız, Hande Doğandemir
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK