Android L, Sürümü Telefonunuz için Ne Zaman Gelecek?

Android L, Sürümü Telefonunuz için Ne Zaman Gelecek?

PAYLAŞ

Google Android L hangi cihazlara, ne zaman gelecek? İşte merakla beklediğiniz marka marka bilinenler!

Android’e yeni özellikler ekleyen, görünümünü elden geçiren, pil yönetimini iyileştiren Android L tanıtılmış olsa da, henüz herkesin kullanımına hazır değil. Dahası hazır olduğunda bile, eğer bir Nexus sahibi değilseniz, üreticinizin güncellemeyi hazırlamasını beklemeniz gerekecek.

Peki Android L, cebinize ne zaman gelecek? İşte bildiklerimiz ve tahminlerimiz.

Android L, Google tarafından geliştirildiği için Nexus cihazlarının bazılarının onu ilk alanlardan olacağından emin olabilirsiniz. Android L’nin geliştirici önizleme sürümü, Nexus 5 ve yeni Nexus 7 için kullanılabilir durumda. Bu yüzden ilk güncellenecek cihazlar, muhtemelen Nexus 5 ve yeni Nexus 7 olacaklar.

Bunun ne zaman olacağını Google bize söylemese de firma, Android L’nin “bu sonbaharda” hazır olacağını söylemişti.

Google’ın önemli Android güncellemeleriyle birlikte yeni Nexus’lar tanıtmayı sevdiğini de unutmayalım. Yani Nexus 6 ve Nexus 8‘in aynı anda Android L partisine katıldığını görebiliriz.

Google, cihazlarını yaklaşık 18 ay boyunca desteklediği için Nexus 7, Nexus 10 ve Nexus 4, güncellemeyi almayabilirler. Ancak Google’ın bu cihazlar için Android L kaynak kodunu yayınladığı için, güncellemeyi alma ihtimalleri yüksek.

HTC One Play Edition ve Samsung Galaxy S4 Play Edition gibi Google Play Edition cihazları, 18 aylık dönemin içinde kaldıklarından, Android L’ye güncellenmeleri muhtemel.

PAYLAŞ
Önceki makale6 Milyon Araç Sahibine Müjde
Sonraki makaleSamsung Galaxy Note 4’ün Tüm Özellikleri Açıklandı
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK