Android Lollipop ile Çalışan Philips Smart TV

Android Lollipop ile Çalışan Philips Smart TV

PAYLAŞ

Philips markalı TV’leri pazara sunan TP Vision, en son Android 5.0 sürümü olan Lollipop’u Philips televizyonlara entegre etti. 2015 Philips TV modellerinin üçte ikisinden fazlasında Android Lollilop bulunacak. Bu, TP Vision’ın Android ekosisteminin ana itici güçlerinden biri olarak konumunu daha da pekiştiriyor.

Oyunseverler için ideal

Android TV ile çalışan ikinci nesil Philips TV’ler yayın ve isteğe bağlı TV hizmetlerinde gelişmiş Smart TV deneyiminin yanı sıra sadece TV kullanımına yönelik geniş bir çevrimiçi uygulama seçkisi de sunuyor. Gücünü yüksek performanslı çok çekirdekli yonga setlerinden alan Philips Smart TV’ler oyun severler için de ideal. Hem bulutta bulunan hem de indirilen oyunları, TV’ye pahalı bir oyun konsolu bağlamaya gerek kalmaksızın oynatabiliyorlar. Oyun Modlu eşsiz Ambilight, oyun deneyimini daha da sarmalayıcı hale getiriyor.

Akıllı Ev gösterge paneli

Android TV ile çalışan Philips TV’ler, evdeki diğer akıllı cihazlara kolaylıkla bağlanıyor ve ‘Nesnelerin İnterneti’nde (IoT) önemli bir rol oynuyor. Android TV ile çalışan tüm Philips Smart TV’lerin yaklaşık yüzde 90’ının internete bağlı olduğu düşünüldüğünde, Akıllı Ev’de merkezi bir gösterge paneli olarak kullanıma da gayet uygunlar. Android ekosistemi, evdeki en büyük ekran üzerinden kolaylıkla yönetilip kontrol edilebilen ev otomasyonu uygulamaları, akıllı uygulamalar ve ev güvenliği çözümlerinden oluşan büyük bir havuz sunuyor.

Kullanım kolaylığı

TV’lerin zengin hizmet, uygulama ve içerik seçenekleri ile bu yeni Android TV ile çalışan TV’lerin kullanılabilirliğine muazzam bir önem atfediyor. Dolayısıyla, bunlar yeni Philips Shelf’e yer verilen gelişmiş, kargaşaya meydan bırakmayan bir grafik kullanıcı ara yüzü geliştirdiler. Bu, en sık kullanılan uygulama ve tavsiyelere kişisel tercihler bazında kişiye özel, hızlı erişim sunuyor. Ayrıca, kolay metin girişi için sesli kontrol entegre edilmiş klavyeli ve hızlı dolaşım için bir swipe pad’e sahip uzaktan kumanda ise zahmetsiz kullanımı daha da kolaylaştırıyor. Android TV ile çalışan sesli kontrol ile birleştiğinde, bu basit, etkili tasarımda gerçek bir atılım anlamına geliyor.

Philips TV’ler modern evlere harika şekilde uyum sağlıyor 

Her beş TV sahibinden dördü televizyonunu oturma odasına yerleştiriyor ve TP Vision tasarımcıları şık iç mekanları
tamamlayan tasarımlar üretiyor. Philips TV’ler, tümü de kaliteli malzemelerden üretilen son derece küçük çerçeveleri ve zarif stand ve ayakları ile Avrupa ustalığı ve işçiliğini büyük bir incelikle sunuyor.

Ancak tek mesele görünüm değil: tasarımlar eşsiz Ambilight teknolojisinin de en iyi performansını ortaya koymasına imkan veriyor. Son derece dar çerçeveler sayesinde, ekran üzerindeki içerik, Philips Ambilight TV’nin arkasındaki duvarda kusursuz şekilde devam ederken hem TV hem de oyun deneyimini daha da sarmalayıcı hale getiriyor. Ambilight’ın Dinlenme Modu da, Philips TV’lerin sofistike aydınlatma konseptlerine entegre edilmesinde kullanılabilmesi ile iç tasarımcıların önünde yeni olasılıkların önünü açıyor.