Philips ve Huawei aydınlatmada işbirliğine başlıyor.

Philips ve Huawei aydınlatmada işbirliğine başlıyor.

PAYLAŞ

Philips ve Huawei, bağlantılı ev aydınlatma sistemi Hue’nun OceanConnect platformu üzerinden kesintisiz çalışmasına olanak sağlayacak bir işbirliği anlaşması imzaladı.

Philips (Euronext Amsterdam: LIGHT) ve Huawei, Philips Hue bağlantılı ev aydınlatma sisteminin Huawei OceanConnect Nesnelerin İnterneti (IoT) platformuyla birlikte kesintisiz çalışmasını sağlamak amacıyla bir ortaklık anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında, Huawei “Hue Dostu” bir iş ortağı, Philips Aydınlatma ise bir OceanConnect ortağı oldu. Böylece Huawei’nin IoT platformunu kullanan müşteriler, son kullanıcılarına Philips Hue aydınlatma üzerinde tam kontrol sağlayan lisanslı bir kullanıcı deneyimi sunabilecekler.philips-huawei

Ortaklık Philips Hue aydınlatma ürünlerinin, bağlantılı cihaz, sistem ve uygulamalarla bir arada kesintisiz çalışmasını sağlayarak, kullanıcı deneyimini daha da iyileştiriyor. Örneğin, evdeki IP tabanlı bir güvenlik kamerası gece bir hareket tespit ettiğinde alarmı çalıştırıyor ve evdeki Philips Hue lambaları da mavi ve kırmızı ışıkla yanıp sönmeye başlıyor.

Huawei Bulut Çekirdek Ağı Ürün Hattı Başkanı Ma Haixu: ” IoT’nin yaygınlaşması, diğer sistemlerle sorunsuz bir biçimde birlikte çalışabilecek cihaz ve uygulamalara dayanıyor. Bunun için gereken uyumlu sağlayabilecek ideal platform ise OceanConnect. Philips Aydınlatma ile kurduğumuz ortaklık, Philips’in lider bağlantılı ev aydınlatma sisteminin OceanConnect platformumuz aracılığıyla diğer cihazlarla birlikte çalışmasını sağlayacak.” dedi.