Tüm Dev Siteler Siber Saldırıya Yenik Düştü

Tüm Dev Siteler Siber Saldırıya Yenik Düştü

PAYLAŞ

Gündüz saatlerinde internet yaşanan büyük bir siber saldırı Twitter, Spotify, CNN, PayPal, Netflix ve Soundcloud başta olmak üzere bir çok önemli siteye erişimi engelledi.

Hackerlar tarafından yapılan siber saldırı DNS; yani alan adı çözümleme sistemini hedef aldı. Birçok web sitesi ve servislerine erişim sağlanamadı. TSI ile 14:00 sularında başlayan saldırılar 3’er saat aralıklarla ve 3 ana saldırı halinde gerçekleşti. Siber saldırıda öncelik Amerika’daki sunucular hedef alındı. Küresel çapta yapılan ve oldukça ses getiren siber saldırıyı henüz hiç bir hacker grubu üstlenmedi. 

WikiLeaks açıkladı: Saldırıları durdurun

Siber saldırıya ilişkin herkesin aklında olan şüpheli WikiLeaks’in Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Bay Assange hala hayatta ve WikiLeaks hala yayın yapıyor. Destekçilerimizden ABD internetini alaşağı etmeyi bırakmalarını istiyoruz. Haklılığınızı kanıtladınız” ifadelerine yer verildi.

hack-attack-usa

Saldırının etkisi halen sona ermedi

Türkiye’den bir çok büyük siteye erişim sıkıntıları devam ediyor. Amerika’da ise halen bir çok büyük siteye erişim sorunu yine devam etmekte. CNN, Guardian.co.uk, HBO Now, Pintrest, The Verge ve Vired gibi günlük milyonlarca ziyaretçinin uğrak noktası olan sitelerde saldırıya maruz kaldı. Siber saldırıdan etkilenen bütün şirketler DynDNS adlı firmanın müşterisi.anonymous-hackers

Türk Hacker’lar New York Eyalet Bankasına Saldırdı

Amerika’da bulunan DNS sunucularını hedef alan Aslan Neferler Tim, New York Eyalet Bankası’nın resmi internet sitesini de hedef aldı. DDoS ataklarla yapılan saldırıyla birlikte  New York Eyalet Bankası’nın www.mynycb.com adlı resmi internet sitesinde geçici olarak hizmet sağlanamadı.