Android N’in Önizleme Sürümü Yayınlandı

Android N’in Önizleme Sürümü Yayınlandı

PAYLAŞ

Google’ın Android N önizleme sürümü, sürpriz biçimde kullanıcıların deneyimine sunuldu! Android 7 olarak gelmesi beklenen Android N‘i şu an için destekleyen cihazlar.

Android N‘in ne gibi yenilikler ile geldiğini görmek, hatta onu denemek için Google geliştiriciler konferansı Google IO 2016’ya kadar beklemeye gerek kalmadı. Mobil işletim sisteminin geliştiricilere özel ön izleme sürümü, indirmeye sunuldu. Android N‘yi deneyebilmek için Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 6, Nexus Player, Nexus 9 cihazlarından birine ihtiyacınız var. Listede geçtiğimiz senelerde adını sık sık duyduğumuz ve geliştiricilerin halen gözdesi durumunda olan Nexus 5‘in olmaması dikkat çekiyor.

Android-N

Android 7 (Android N) Hangi Telefonlara Gelecek?

Yeni bir amiral gemisi telefonunuz varsa şanslısınız. Birçok üretici, 2 yıldan eski olmayan telefonunun yazılımına muhtemelen Android N güncellemesine gerçekleştirecek. Ancak daha eski bir cihazınız varsa biraz beklemeniz gerekebilir. Android Marshmallow’a baktığımızda bazı telefonların halen güncellenmediğini görüyoruz.

Android N Resmi Çıkış Tarihi

Android N için henüz resmi bir çıkış tarihi bulunmuyor. Google’ın bir önceki yazılım etkinliklerine baktığımızda. Android Marshmallow, geçen sene Mayıs ayının sonundaki Google Geliştiriciler Konferansı Google IO 2015’te tanıtılmıştı. Bu yüzden Android 7.0’ın Google IO 2016’da tanıtılması bekleniyor. Etkinlik, 18-20 Mayıs 2016’da yapılacak.

BİR CEVAP BIRAK