Android Wear Güncellemesiyle Akıllı Saatler Yenileniyor!

Android Wear Güncellemesiyle Akıllı Saatler Yenileniyor!

PAYLAŞ

Google, Android Wear işletim sistemli akıllı saatlere çağ atlacak en büyük güncellemesi için hazır. Akıllı saatler yeni güncelleme ile birlikte wi-fi özelliğine kavuşuyor.

Yeni Android Wear güncellemesi ile birlikte akıllı saatler kablosuz ağ bağlantıları (wi-fi) gibi önemli bir yeniliğe kavuşuyor. Android Wear’lı cihazlar artık Bluetooth bağlantısına ihtiyaç duymadan Wi-Fi ağlarına bağlanabilecek. Böylece cep telefonları ile akıllı saatler arasında çok daha rahat ve daha uyumlu iletişim kurulabilecek. Wi-Fi desteği sayesinde Google da Apple Watch’un Android Wear’lı akıllı saatlere kurduğu en büyük üstünlüğü henüz Apple Watch piyasaya girmeden bertaraf etmiş oldu.

android-wear-update
Güncellemenin getirdiği bir diğer yenilik, el hareketleri yardımıyla ekrana dokunmaya gerek kalmadan bildirimler ve menüler arasında hızlıca dolaşmayı sağlıyor. Google emoji çılgını kullanıcıları da unutmamış. Söz konusu özellik emojileri menü halinde göstermek yerine, ki bu küçük ekranda oldukça kullanışsız olacaktı, parmak ucuyla gülen yüz, kızgın surat gibi emoji çizmeyi mümkün kılıyor.

 

Android Wear Güncellemesini Alacak Cihazlar

Google’dan gelen açıklama Android Wear‘ı kullanan tüm cihazlar bu yeniliklerden faydalanacağı doğrultusunda. Samsung Gear Live, LG G Watch, LG G Watch R, Motorola Moto 360, Sony SmartWatch 3, Asus ZenWatch ve LG G Watch Urbane . Huawei’nin ilk akıllı saati Huawei Watch’ın da bu yeniliklerden faydalanması bekleniyor.