Motorola Moto 360 İnceleme

Motorola Moto 360 İnceleme

PAYLAŞ

Moto 360’ı ilk gördüğünüzde sizi oldukça heyecanlandıran. Kullanmaya başladığınızda iki kat çarpıntı yaratan daha sonrasında ise alıştığınız ve sıradan gelen akıllı saat. 

moto-360-3

Daha önce giyilebilir teknolojilere örnek Pebble’ın akıllı saatini incelmiştim. Pebble elbette akıllı saatler konusunda öncüydü. Motorola ise akıllı saati Moto 360 ile bu çıtayı bir adım daha yukarı taşıdı. Renkli ekran, adım sayar ve yüksek ekran çözünürlüğü gibi etkenler devreye girmiş. Elbette bununla birlikte düşük pil ömrü gibi olumsuz bir durum da karşımıza çıkıyor. Moto 360’ın pil ömrü de uzun olsaymış bu iş gerçekten olurmuş. Moto 360’ın henüz Türkiye satışı olmadığı için cihazı kendi imkanlarımızla elde ederek incelemesini gerçekleştiriyoruz.

Tasarım ve Malzeme

Moto 360 şu ana kadar karşımıza çıkan akıllı saatler arasında gerçek saat görüntüsü, ağırlığı ve hissiyatı ile en saat gibi olan akıllı saat.

İncelemesini yaptığımız siyah deri kayışa sahip ürünün kayışında cihazı henüz 3-5 tak-çıkar yapmamıza rağmen deformasyon yaşadığımızı belirtelim. Elbette saat uzmanı olmadığımız için Moto 360’ın bu olumsuz durumunu saat konusunda uzman arkadaşlarımıza danıştık. Gerçek deri olmasından dolayı bu tarz bir deformasyonun normal olduğunu, korkulacak bir durum olmaması gerektiğini hatırlattılar.

Moto 360 Kullanımı ve Bildirimleri

Moto 360, Android Wearable (Giyilebilir Android) ile karşımıza çıkan ilk cihazdı. Moto 360’ deneyimini Galaxy Note 4 telefonumuz ile eşleştirerek Android Wearable’ı da deneyimlemiş olduk. Cihazın akıllı telefonunuz ile etkinleştirilmesi oldukça kolay. Eşleştirme işleminin hemen sonrasında Google PlayStore’dan gerekli uygulamayı cihazımıza yüklüyoruz ve Moto 360 ile Android Wear deneyimini yaşamaya başlıyoruz. Moto 360 telefonunuzda görmek istediğiniz bildirimlerin neredeyse tümüne destek veriyor. WhatsApp, Facebook, Twitter, Instagram gibi uygulamarın bildirimlerin tümünü Moto 360 saatinizin ekranında görmemiz mümkün.

 

moto-360-2Bunun yanı sıra Kısa Mesaj, Gelen Çağrıları Cevaplama – Reddetme ve E-Posta bildirimlerinizi de akıllı saatiniz Moto 360’ın ekranında görüntüleyebilirsiniz. Moto 360’ın Google Voice hizmeti ile istediğiniz aramayı saatinizin ekranından konuşarak yapmanız da mümkün. Moto 360’da adım sayar ve kalp ritminizi anlık ölçmenizi sağlayan sensörler yer alıyor. Ancak diğer saatlerde yer alan uyku takibi yapan sensörler mevcut değil. Cihazın pil süresi yoğun bir kullanımda 1 gün çok sık kullanmadığınız ve geceleri kapattığınız zaman ise 3 güne kadar idare edebiliyor. Moto 360 ‘ın kablosuz şarj olduğunu ve şarj süresini 1 saat gibi kısa bir sürede tamamladığının altını çizelim.

Moto 360 ‘ı uzun süre şarjda bırakmak gibi bir hataya düşmeyin. Cihaz çok kısa sürede şarjını tamamladığı için. Gece boyu şarjda kalma durumlarında aşırı ısınıyor ve pil ömrünü tüketiyor.

Cihazın güncellemeler veya uzun kullanımlar sonrasında oldukça ısındığını belirtelim.

Moto 360 Teknik Özellikler

İşlemci: TI OMAP 3
RAM: 512 MB
Hafıza: 4 GB
Ekran: Corning Gorilla Glass 3
Pil: 320 mAh
Ağırlık: 49 gram

 

GENEL DEĞERLENDİRME
Tasarım
89 %
Fiyat / Performans
79 %
Ekran ve Pil
77 %
PAYLAŞ
Önceki makaleSMS Reklam Çilesi Sona Eriyor
Sonraki makaleSamsung Galaxy S6 ve S6 Edge Ön Satışa Çıktı
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.