Apple Store İstanbul 5 Nisan’da Açılıyor!

Apple Store İstanbul 5 Nisan’da Açılıyor!

PAYLAŞ

Apple Store Türkiye için uzun zamandır beklenen açılış gerçekleşiyor. Apple Store, İstanbul Zorlu Center’daki mağazasın 5 Nisan Cumartesi günü açacağının bilgisi verildi.


Apple Store
‘un ülkemizdeki ilk fiziksel mağazası olacak. Uzun zamandır açılması konusunda dedikoduların döndüğü hatta daha önce Türkiye’ye ziyarete gelen Apple CEO’su Tim Cook’un mağazanın açılışını bizzat gerçekleştireceği gibi bir beklenti hakimdi.


Apple
, ürünleri ülkemizde hali hazırda ülkemizde satılıyordu, tedariğini diğer distribütörlerden tarafından karşılanan ürünlerin fiyatları bu yüzden pek makul oranlarda değildi. Apple Store, Zorlu Center mağazası ile birlikte tüketiciler herahangi bir distribütör bağlantısı olmaksızın (direkt olarak) satın alım yapabilecek. Bu durumun fiyatlar tüketiciye daha uygun oranlarda yansıyacak.

Apple Store İstanbul için uzun zamandır devam eden hazırlıklar neredeyse bitti. Zorlu Center‘daki mağaza, herhangi bir aksaklık olmadığı taktirde 5 Nisan tarihinde açılacak, mağazanın etrafının kapatıldığını ve açılış tarihinin 5 Nisan Cumartesi olarak açıklandığını söyleyelim.