Apple Touch Bar özelliğine sahip yeni MacBook Pro’yu tanıttı

Apple Touch Bar özelliğine sahip yeni MacBook Pro’yu tanıttı

PAYLAŞ

Apple beklenen MacBook Pro ailesinin yeni ürünlerini tanıttı. Town Hall, Cupertino’da gerçekleştirilen lansmanda Yeni Macbook Pro 13 ve 15 inç ekran seçenekleri ile görücüye çıktı.

Yeni MacBook Pro’lar bir önceki 13 inç MacBook Pro serisine göre %17 daha ince %23 daha hafif.
macbook-pro-2016-2
Apple uzun süredir merakla beklenen Touch Bar & Touch ID özelliğini de yeni MacBook Pro serisiyle gözler önüne serdi.

Yeni MacBook Pro Öne Çıkan Özellikleri

  • Force Touch, 2 kat daha büyük.
  • Klavye aydınlatması baştan sona değişti.
  • Yeni MacBook Pro ekranı 500 nit ve %67 daha parlak.
  • 4 Adet USB-C destekli Tunderbolt 3 portu yer alıyor.
  • Uzay Gri ve Gümüş renk seçenekleri.
  • Bluetooth 4.2 kablosuz bağlantı teknolojisi.macbook-pro-2016-1

Apple, MacBook Pro, Touch Bar & Touch ID  ve Özellikleri

Apple Touch Bar & Tocuh ID  özelliği ile birlikte klavye üzerinde oldukça yeni bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor. Bir süredir dedikodular ile gündeme gelen yeni MacBook Pro’nun Touch Bar ve Touch ID özelliğine sahip dokunmatik OLED ekranı nihayet ortaya çıktı.macbook-pro-2016-4

Apple Mail uygulaması Touch Bar ile tamamen uyumlu çalışıyor. Mail uygulamasında posta yazarken kelimeleri otomatik olarak tamamlıyor.
macbook-pro-2016-3

Touch Bar ile uyumlu çalışan diğer uygulamalar ise şimdilik; Pages, Numbers, Photoshop, Final Cut Pro, Microsoft Office ve DJ Pro. Geliştiricilere açık olan Touch Bar’ın yakın bir sürede bir çok uygulama desteğine kavuşması bekleniyor.

Yeni MacBook Pro ‘nun 13 inç Touch Bar & Touch ID özelliği bulunmayan modelinin Türkiye satış fiyatı 5.999 TL ürün önümüzdeki hafta içerisinde Türkiye satışına başlıyor. macbook-pro-2016-6

Touch Bar & Touch ID özelliği bulunan yeni MacBook Pro 13 inç 7.199 TL, 15 inç Yeni Macbook Pro’nun fiyatı ise 9.499 TL’den başlayan fiyatlar ile Türkiye’de satışa sunulacak. Bu ürünlerin ise teslimatına Kasım ayının 2. haftasında başlaması bekleniyor.