Apple WWDC Etkinlik Tarihi 8 Haziran Olarak Belirlendi

Apple WWDC Etkinlik Tarihi 8 Haziran Olarak Belirlendi

PAYLAŞ

Apple, yaptığı kısa basın açıklaması ile WWDC 2015’in 8 Haziran’da start alacağını duyurdu. Apple’ın 26. geliştirici etkinliği olacak ve dört gün sürecek.

Apple‘ın 1000‘den fazla mühendisinin katılacağı ve 100‘den fazla teknik oturumun düzenleneceği konferansta yazılım geliştiricilere iOS ve OS X’teki en son yenilikleri, uygulama geliştirme aşamasındaki teknik ayrıntıları, entegrasyonlar ve ipuçları üzerine detaylı bilgilendirmeye sahip olacaklar. Apple Tasarım ödülleri de WWDC 2015 kapsamında dağıtılacak. Geçen yılın en iyi uygulaması bu ödülü almaya hak kazanacak.

 

apple-wwdc

 

Geliştiriciler 17 Nisan Cuma günü Pasifik Yaz Saati ile 10:00’a kadar WWDC web sitesinden (developer.apple.com/wwdc/tickets) bilet başvurularını yapabilirler. Biletler rastgele seçme işlemiyle katılanlara dağıtılacak ve geliştiriciler en geç 20 Nisan Pazartesi günü Pasifik Yaz Saati ile 17:00’ye kadar başvurularının durumu hakkında bilgi alacaklar. Eğer WWDC’ye gidemiyorum diye üzülüyorsanız boşuna üzülmeyin. Çünkü etkinlik süresince Apple‘ın sitesinden canlı yayın yapılacak.